تعویق المپیک توکیو یک تصمیم بی‌سابقه و درست بود

تهران- ایرنا- تعویق بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو تا تابستان ۲۰۲۱ یک تصمیم درست بود و فدراسیون جهانی تکواندو به طور کامل از تصمیم کمیته بین‌المللی المپیک حمایت می‌کند.

«چانگ وون چو» رییس فدراسیون جهانی تکواندو امروز پنجشنبه با انتشار پیامی خطاب به جامعه جهانی تکواندو اظهار داشت: چهل و هفتمین سالگرد تاسیس فدراسیون جهانی تکواندو را در حالی جشن می‌گیریم که شاید بیماری همه گیر کووید- ۱۹ بزرگترین چالش زمان ما باشد و بر همین اساس جهان همانطور که می‌دانیم به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

در ادامه این پیام آمده است:

به هر کسی که یک عزیز را در این شرایط از دست داده است تسلیت صمیمانه خود را تقدیم می‌کنم. به کسانی که در حال حاضر از ابتلا به ویروس رنج می‌برند، آرزوی سلامتی و بهبودی کامل دارم. هنگام برخورد با این تغییرات در زندگی ما اغلب به نظر می‌رسد که فقط تاریکی را می‌توانیم ببینیم، اما دلایل واقعی وجود دارد که مثبت بمانیم و باور کنیم که در پایان نور وجود دارد. کارشناسان پزشکی توصیه می‌کنند که علائم پیشرفت واقعی در این مبارزه وجود دارد و هنوز چیزی تمام نشده است، اما ما امیدوار و مصمم هستیم.

ما در تکواندو جهانی می‌خواهیم از فداکاری پرسنل پزشکی و داوطلبان در این جبهه در سراسر جهان تشکر کنیم. آنها برای کمک به نجات دیگران، جان خود را به خطر انداختند. آن‌ها قهرمانان واقعی هستند که روز به روز روحیه و پشتکار خود را نشان می‌دهند.

ویروس کرونا باعث شد تا بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو تا تابستان ۲۰۲۱ به تعویق بیفتد. این یک تصمیم بی سابقه و درست بود و فدراسیون جهانی تکواندو به طور کامل از تصمیم IOC حمایت می‌کند. بهداشت، ایمنی و رفاه ورزشکاران و مربیان و کلیه عوامل درگیر در این بازی‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به همه ورزشکاران که سهمیه حضور در المپیک کسب کرده‌اند، تبریک می گویم و درک می‌کنم که به چه میزبان استرس و ناامیدی را با شنیدن خبر تعویق المپیک تحمل کرده‌اند، اما مسیر حضور در توکیو دوباره آغاز می‌شود و آن زمان است که یش از هر زمان دیگری، باید خود را آماده کرده و به جلو نگاه کنید.

امیدوارم ورزشکاران ما در آسیا و اروپا در سال جاری و با حضور در مسابقات گزینشی شانس خود را برای کسب سهمیه المپیک آزمایش کنند. ما به طور مداوم وضعیت جهانی را رصد می‌کنیم تا برای برگزاری این رقابت‌ها در بهترین شرایط امنیت و رفاه اطمینان حاصل کنیم.

در مورد کسب سهمیه برای ورزشکاران پناهنده که تحت بورس تحصیلی همبستگی المپیک هستند مسیر یکسانی برای رسیدن به توکیو فراهم است و مانند هر کس دیگر، شانس منصفانه‌ای برای رسیدن به رویای المپیک خود دارند. رویایی که تحقق خواهد یافت، همانطور که همه ما تلاش می‌کنیم تا در خانه بمانیم و تا زمان تغییر توصیه جهانی، در امان باشیم.

ضمن اینکه از دولت ژاپن و سازمان دهندگان پرتلاش بازی‌های المپیک توکیو برای تداوم برنامه‌های خود صمیمانه تشکر می‌کنم.

دوستان و همکاران عزیزم، من بی صبرانه منتظر روزی هستم که بتوانیم یکبار دیگر همدیگر را ببینیم، وقتی می‌توانیم ورزش و دوستی خود را جشن بگیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =