نشست وحدت و توسعه پایدار در دلگان برگزار شد

زاهدان- ایرنا- نشست وحدت، امنیت و توسعه پایدار با حضور مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت ایرانشهر، ائمه جمعه، فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید معمار، فرماندار، جمعی از علما و معتمدان در دلگان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت ایرانشهر روز جمعه در این نشست گفت: امروز برای برای داشتن امنیت پایدار منطقه باید اشتغال اقتصاد و فرهنگ را تامین کرد .

 حجت‌الاسلام مهرداد محرری افزود : اگر بخواهیم امنیت را در جامعه تامین کنیم بدون اشتغال برقرار نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه بدون مشارکت مردم در هیچ جای دنیا امنیت قابل اجرا نیست، تصریح کرد : امنیت یک مساله همگانی و ملی است و همگان می‌بایست در قبال امنیت منطقه احساس مسوولیت کنند.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت ایرانشهر همچنین بر تلاش و استمرار علما معتمدین، سران طوایف و ریش سفیدان در تامین امنیت منطقه و شهرستان و نهاینه سازی و فرهنگ سازی امنیت تاکید کرد ‌.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری  امام جمعه دلگان نیز در این نشست با اشاره به مشکلات اقتصادی و نامگذاری سال جدید به‌عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت : تنها نسخه شفابخش نجات کشور از تحریم‌های اقتصادی توجه به ظرفیت‌های داخلی و موضوع جهش تولید است.

 فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید معمار نیز در این نشست اظهارداشت: امروز در امنیت ملی گستره امنیتی ایران به آب‌های ساحلی دریای مدیترانه و پشت دیوارهای رژیم صهیونیستی رسیده که این بیانگر امنیت صد در صدی کشورمان است.

سبز علیان افزود: در حالیکه کشور ما در بیرون در شرایط اوج امنیتی به سر میبرد اما وجود سلاح‌های غیر مجاز در داخل کشور تهدیدی برای امنیت داخلی است و باید همه سران طوایف، معتمدین و ریش سفیدان تمام توان خویش را در جمع آوری سلاح های غیر مجاز به کار گیرند.

فرماندار دلگان نیز گفت: برای ایجاد وحدت اسلامی باید عوامل اختلاف همانند تنگ نظری‌ها، احساسات آنی، تحریک پذیری، تعصبات قومی و پیروی از هواهای نفسانی شناسایی و با آنها مبارزه شود تا زمینه فرصت طلبی دشمنان خارجی نیز که نقش بنیادی در ایجاد اختلاف داشته و دارند از بین رفته و در عین وحدت و یکپارچگی به تنوع در جامعه به عنوان فرصتی گران‌بها نگریسته شود.

مجتبی شجاعی بیان کرد: لازم است همه آحاد جامعه به اعتقادات، باورهای مذهبی و منطق هم احترام گذاشته و با بیان مطالب تحریک آمیز، موضع گیری‌های کودکانه و افراطی، عواطف و احساسات یکدیگر را در راستای خواست دشمن مشترک مسلمانان بیهوده مجروح نسازند که در این راستا رسانه، علما، نخبگان، ریش سفیدان و تمامی دلسوزان نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند.

همچنین در این نشست جمعی از علما و معتمدین شهرستان بر حفظ وحدت و همبستگی ، استفاده از ظرفیت‌های مختلف شهرستان در راستای ایجاد اشتغال و جهش تولید و امنیت پایدار تاکید کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =