۲۰۰ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد در کشور ایجاد می‌شود

رشت-ایرنا-رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: امسال چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در اختیار کمیته امداد قرار گرفته که ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ هزار نفر در دستور کار است .

به گزارش خبرنگار ایرنا  سید مرتضی بختیاری روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان اظهار کرد: از این مقدار ۶۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و ۷۰۰ میلیارد تومان صندوق امداد ولایت اختصاص یافت و ایجاد حداقل ۲۰۰ هزار شغل در سراسر کشور تا پایان امسال در دستور کار کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به اینکه توانمند سازی مددجویان یکی از ماموریت های اصلی کمیته امداد است افزود :کمیته امداد جز برای افراد سالمند و افراد دارای بیماری های صعب العلاج یا غیر قابل درمان مکلف به حمایت مادام العمر است و در سایر موارد با ایجاد اشتغال برای مددجویان با اعطای تسهیلات و سایر موارد از تحت پوشش کمیته امداد خارج می شوند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: از سال ۷۴ تا پایان سال ۹۷ بیش از ۷۰۰ هزار خانوار از افراد تحت پوشش کمیته امداد به دلیل شاغل شدن کاسته شد که در این راستا دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه های کمیته امداد کاهش یافت و به نفع بیت المال شد .

بختیاری با اشاره به امضای تفاهم نامه کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه در خصوص ساخت یکهزار واحد مسکن مددجویی برای محرومین  فاقد مسکن در گیلان تا پایان امسال تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره)در سال ۹۸ بیش از  پنج هزار شغل را با  ۱۷۶ میلیارد تومان تسهیلات برای مددجویان ایجاد و یکهزار و ۲۸۳ واحد مسکونی مددجویی نیز مورد بهره برداری قرار گرفت .

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد  خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در کشور ، بانوان سرپرست خانوار هستند افزود: بر اساس تبصره ۱۶ سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال پرداخت و ۵۵ هزار اشتغالزایی خانگی مربوط به خانم ها نیز انجام شد .

در پایان جلسه تفاهم نامه ساخت یکهزار واحد مسکن مددجویی در گیلان توسط رییس کمیته امداد و رییس سازمان برنامه و بودجه در استانداری گیلان به امضا رسید .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =