۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83802966
۰ نفر

برچسب‌ها

میانجیگری کویت برای حل بحران میان قطر و سعودی

تهران-ایرنا- رسانه‌های عربی روز جمعه گزارش دادند که «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت بار دیگر در جهت حل بحران میان کشورهای چهارگانه عربی با محوریت عربستان و قطر پیام مکتوبی را برای "سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه سعودی ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، این پیام مکتوب را «احمد الناصر المحمد الصباح» وزیر امور خارجه کویت روز چهارشنبه در سفری به ریاض در دیدار با «فیصل بن فرحان آل سعود» همتای سعودی خود و نیز "ترکی بن محمد آل سعودی" وزیر مشاور در امورخارجه و عضو هیأت وزیران سعودی تقدیم پادشاه عربستان کرده است.

خبرگزاری کویت بدون اشاره به جزییات تنها اعلام کرد که این پیام به روابط مستحکم دو کشور و چشم‌انداز تقویت و توسعه این روابط مربوط است.

از خردادماه ۹۶ و اختلاف قطر و چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر و قطع روابط این کشورها با دولت دوحه، کویت تلاش‌های خود را برای حل این بحران شدت بخشیده است.

وزیر امورخارجه کویت در روزهای گذشته نیز به دوحه سفر کرد و پیام امیر کشورش را به شیخ "تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر تقدیم کرد.

این سفر چند روز پیش از سفر "محمد بن عبدالرحمن" وزیر امورخارجه قطر و "یوسف بن علوی" همتای عمانی‌اش به کویت صورت می‌گیرد.

کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر  از ۵ ژوئن ۲۰۱۷ ( ۱۵ خرداد ۹۶) با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم کلیه روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند.

کشورهای تحریم کننده، ۱۳ شرط برای از سرگیری روابط با قطر تعیین کردند اما دوحه با بیان اینکه تحریم کنندگان هیچ دلیل قانع کننده برای اثبات ادعاهای خود در اختیار ندارند، تاکید دارد که این شروط در تناقض آشکار با حق حاکمیت این کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =