۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۷
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 83802957
۰ نفر

برچسب‌ها

قصابی متخلف در آران و بیدگل پلمب شد

کاشان- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی آران و بیدگل، از پلمب یک واحد قصابی متخلف در این شهرستان خبر داد.

امیرحسین شفیعیان روز پنجشنبه در این زمینه گفت: در جریان بازدید کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، از یک واحدهای صنفی لاشه‌های غیرمجازی کشف شد.

وی افزود: این قصابی که نسبت به عرضه لاشه‌ها به صورت غیربهداشتی و خارج از ضوابط و دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی اقدام می‌کرد، در راستای صیانت از سلامت عمومی و تامین امنیت غذایی شهروندان به مراجع قضایی معرفی شد.

رییس شبکه دامپزشکی آران و بیدگل بیان کرد: با توجه به تکرار تخلف‌های بهداشتی، با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، این واحد پلمب شده است و تا اطلاع بعدی از فعالیت آن جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی با اشاره به احتمال انتقال برخی بیماری‌های خطرناک به انسان از جمله تب خون‌ریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) از فرآورده‌های خام دامی که به صورت غیرمجاز و بدون برچسب نشانه‌گذاری سازمان دامپزشکی از سوی سودجویان عرضه می‌شود، از شهروندان درخواست کرد تا از خرید گوشت بدون هویت (تاریخ تولید و انقضا) به جد خودداری کنند.

شفیعیان همچنین از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلف‌های بهداشتی، در سطح مرکزهای عرضه فرآورده‌های خام دامی، گزارش آن را برای پیگیری کارشناسان شبکه دامپزشکی با شماره ۱۵۱۲ در میان بگذارند.

بیش از ۴۰ واحد صنفی در آران و بیدگل از ابتدای سال‌جاری تا کنون به علت‌هایی از جمله رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مراجع ذی‌ربط پلمب شدند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =