۱۲۴ تبعه خارجی در فارس به کرونا مبتلا شدند

شیراز- ایرنا- مدیر کل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: تاکنون ۱۲۴ مورد مثبت ابتلای قطعی اتباع خارجی به کرونا در این استان گزارش شده که درمان این افراد به شکل رایگان خواهد بود.

سیدعلاالدین کراماتی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اتباع بیگانه غیر مجازی که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند پس از گذراندن دوره درمان و بهبودی به کشورشان بازگردانده می‌شوند.
وی ادامه داد: به منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به اتباع بیگانه در استان، پیامک‌‎هایی با محتوای آموزشی و تاکید بر لزوم در خانه ماندن برای اتباع خارجی دارای کارت آمایش و شرکت کنندگان در طرح سرشماری اتباع و خانوارهای غیرمجاز دارای دانش‌آموز مجاز ارسال شده است.  
او اظهار داشت: همچنین علاوه بر توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در بین این اتباع، با پیگیری و رایزنی با دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان در  شیراز، کمک‌های نقدی و غیرنقدی به تعدادی از خانوارهای آسیب‌پذیر اتباع خارجی که دارای مشکلات معیشتی شدید هستند داده شده است.
کراماتی، تعداد اتباع خارجی مجاز استان فارس را حدود ۶۰ هزار نفر برشمرد و گفت: از این تعداد حدود ۵۷ هزار نفر دارای کارت آمایش هستند.

در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به  ۶ خرداد ۱۳۹۹  بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور  شناسایی شده اند ،  با شناسایی این موارد، مجموع بیماران کرونا در کشور به ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =