۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83802872
۰ نفر

برچسب‌ها

پشتوانه اصلی امنیت مرزها در کردستان، حمایت مردم است

سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی کردستان با بیان اینکه یکی از پشتوانه‌های اصلی برقراری امنیت در مرزها، همراهی مردم است، گفت: در مرزهای این استان شاهد تعامل بسیار گرم و صمیمی مرزنشینان با مرزبانان هستیم.

سردار علیرضا مرزبانی روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه فرمانده هنگ مرزی بانه با اشاره به وحدت مثال زدنی مرزبانان و مرزنشینان استان، افتخار بزرگ مرزبانی را حرکت در مسیر شهدای انقلاب اسلامی دانست.

وی از مسوولیت به عنوان امانتی بزرگ در پیشگاه خداوند متعال یاد کرد و افزود: امروز ما در مقابل شهدا وظیفه سنگینی بر عهده داریم، چرا که در زمان جنگ تحمیلی و در شرایطی که رزمندگان هیچگونه امکانات و حامی نداشتند از جان خود مایه گذاشتند تا مرزهای ایران اسلامی را از قدم شوم دشمنان حفظ کنند.

فرمانده مرزبانی کردستان گفت: شهدا رمز پیروزی انقلاب اسلامی و مایه مباهات ملت هستند و امروز نیروهای مرزبانی این استان افتخار می‌کنند که بتوانند قدمی در راه نزدیک‌تر شدن به خط فکری شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی بردارند.

سردار مرزبانی تاکید کرد: با همت و توان نیروهای مسلح و پشتیبانی مردم همیشه سرافراز ایران، امروز تمام دنیا متوجه شده‌اند که ایران قدرتی فرامنطقه‌ای و تاثیر گذار در معادلات جهانی است.

وی اظهار داشت: ملت بزرگ ایران در طول عمر انقلاب اسلامی شعور سیاسی خود را به نمایش گذاشتند و خداوند نیز بزرگترین نعمت خود یعنی ولایت فقیه را به مردم هدیه داد و در پناه ولایت فقیه و رهبری فقیه عادل مسیر حرکت به سمت سعادت ادامه دارد.

فرمانده مرزبانی کردستان افزود: وظیفه و ماهیت دشمن تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف است، ولی وظیفه ما در مقابل آن ها هوشیاری است و با هوشیاری مردم تاکنون تلاش دشمن منجر به شکست بوده است .

سردار مرزبانی دغدغه مرزبانی را خدمت هر چه بیشتر به مرزنشینان و ارتقا سطح معیشت آنان عنوان کرد و گفت: هیچ افتخاری بالاتر از خدمت به مردم نبوده و دفاع از حقوق مرزنشینان به عنوان یکی از ارکان اصلی منشور اخلاقی مرزبانی است.

وی ضمن تقدیر از زحمات فرمانده قبلی هنگ مرزی بانه و آرزوی موفقیت برای فرمانده جدید این هنگ، اظهار داشت: نیروی انسانی متخصص، متعهد و فداکار رکن اصلی پیشرفت و توسعه سازمان است و همواره باید در جهت تعالی آنان برنامه ریزی و اقدام شود.

امنیت مرزهای کردستان بزرگترین دستاورد مرزبانان این خطه است

امام جمعه بانه نیز در این مراسم با بیان اینکه امنیت مرزهای کردستان بزرگترین دستاورد تلاش شبانه روزی مرزبانان این خطه است، افزود: مرزنشینان از عملکرد مرزبانان رضایت بسیار خوبی دارند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی با اشاره به اینکه زحمات مرزبانان بر کسی پوشیده نیست، اضافه کرد: باید این سختی و مشقت‌ها به بهترین شکل به اطلاع مردم برسد و این یکی از وظایف مهم امامان جمعه و جماعت است.

وی مرزبانان را اسوه صبر و مقاومت دانست و اظهار داشت: نوار مرزی بانه بخاطر زحمات مرزبانان از امنیت مطلوبی برخوردار بوده و مرزنشینان نیز در سایه این آرامش به کسب و کار و امور روزمره خود می‌پردازند.

امام جمعه بانه با تاکید به اینکه امنیت در طول تاریخ بشریت همواره به عنوان عنصری گرانبها مورد توجه بوده است، یادآور شد: وجود امنیت در ساختار هر کشوری مانند پایه های محکم ساختمانی بوده که ساختارهای اقتصادی و اجتماعی آن جامعه بر آن استوار است.

ماموستا خدایی با اشاره به دستاورد های مهم امنیت مرزهای طولانی در استان و شهرستان مرزی بانه، گفت: در طول چندین سال گذشته وجود آرامش مطلق در ۲۲۷ کیلومتر مرزی رسمی استان با کشور عراق، در بانه بسترهای مناسبی برای امنیت و آسودگی در این شهرستان فراهم شده است.

وی افزود: امنیت مرز رسمی و طولانی شهرستان بانه تا آنجا ارتقا پیدا کرده است که در طول چند سال گذشته انواع طرحهای صنعتی و کشاورزی در مناطق مرزی در حال توسعه است.

ماموستا خدایی اظهار داشت: تحقق امنیت پایدار نیاز به تعامل سایر ادارات و ارگانها دارد که تاکنون این تعامل‌ها بسیار ارزنده بوده و کماکان نیز ادامه خواهد داشت.

امام جمعه بانه یادآور شد: مرزنشینان این خطه خود را از مرزبانان جدا نمی‌دانند و برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی در مرزها از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.

در این آیین از تلاش‌های سرهنگ علیرضا کردلو تقدیر و سرهنگ محمد خسروی به عنوان فرمانده جدید هنگ مرزی بانه منصوب شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =