عرضه قلیان در زنجان ممنوع است

زنجان - ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: در صورت مشاهده عرضه قلیان در هر نقطه‌ای از شهر، مراکز عرضه تا ریشه‌کنی کامل کرونا تعطیل خواهند شد.

  دکتر محمدرضا صائینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مصرف قلیان در قلیان‌سراها موجب انتقال بیشتر بیماری کرونا در جامعه می‌شود که در صورت مشاهده با عرضه کنندگان آن در هر جایی از شهر، به صورت جدی برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: بازگشایی مهدهای کودک‌ و فعالیت مراکز عرضه قلیان و اماکن ورزشی پر برخورد تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

 این مسؤول ادامه داد: درخصوص سایر مراکز و اماکنی که امکان بازگشایی دارند، افراد  باید با ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir، به پروتکل‌های موجود متعهد باشند و آنها را اجرا کنند.

وی  با اشاره به بازگشایی اغلب مراکز اعم از صنوف و سایر مراکز و اماکن اعلام شده در این استان نیز اظهار داشت: باید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شرایطی مهیا کنیم تا کرونا، دوباره در جامعه روند افزایشی پیدا نکند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: در بحث فاصله‌گذاری اجتماعی، موضوع حفاظت فردی، رعایت فاصله ۲ متری و نکات بهداشتی اهمیت زیادی دارد و همچنان این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه آمار بستری بیماران در سطح استان روند افزایشی ندارد اما موارد سرپایی همچنان وجود دارد، که در این ارتباط  مردم استان باید اقدامات پیشگیرانه و نکات بهداشتی در خصوص بیماری کرونا را همچنان جدی بگیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان خاطر نشان کرد: بازگشایی مساجد نیز به تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونای کشور بستگی دارد و همچنین هیچ مراسم عروسی و عزاداری هم در تالارها، برگزار نخواهد شد.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه گفت: تاکنون ۱۴۳ هزار و ۸۴۹ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۶۲۷ نفر رسید.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =