نام نویسی در مدارس شاهد تنها از طریق سامانه سجا انجام می شود

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نام نویسی در مدارس شاهد کشور و این استان تنها از طریق سامانه ملی سجا به نشانی اینترنتی saja.medu.ir انجام می‌ شود.

هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این موضوع مهم از سوی معاونت امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شده است.

وی افزود: عده ‌ای افراد سودجو و فرصت طلب از طریق سایت ‌های متفرقه در فضای مجازی نسبت به نام نویسی دانش آموزان کشور و کهگیلویه و بویراحمد در مدارس شاهد اقدام می ‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنین اقدامی از نظر معاونت امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش هیچگونه وجاهت قانونی ندارد.

زارع پور عنوان کرد: نام نویسی در مدارس شاهد کشور و کهگیلویه و بویراحمد محدودیت‌ هایی داشته و با توجه به ظرفیت هر مدرسه که از سوی استان ها اعلام می ‌شود و بر اساس دستورالعمل و اولویت امتیازبندی باید مدارس ظرفیت دانش آموزان خود را از جامعه ایثارگری تکمیل کنند.

وی ابراز داشت: چنانچه تمامی دانش آموزان حائز امتیاز در مدارس شاهد کشور و کهگیلویه و بویراحمد نام نویسی شده و جای خالی باقی مانده بود می ‌توان از دانش آموزان بدون اولویت امتیاز نیز نام نویسی کرد.

زارع پور گفت: زمان پیش ثبت‌ نام دانش آموزان در مدارس شاهد کشور و کهگیلویه و بویراحمد از طریق سامانه ملی سجا برای پایه اول ابتدایی از یکم تا ۱۷ خردادماه، برای پایه هفتم مقطع متوسطه اول از یکم تا ۱۴ تیرماه و برای پایه دهم مقطع متوسطه دوم نیز از پنجم تا ۲۱ تیرماه ۱۳۹۹ ادامه دارد.

تعداد دانش آموزان پسر و دختر مشغول به تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۱۶۱ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =