رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با فوریت دنبال می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در سال جهش تولید، به قید فوریت دنبال خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی سید کمال الدین میرجعفریان در نشست بررسی زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی بیرجند که با حضور مسوولان استانی و مدیران منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد، با اشاره به بازدید اخیر استاندار از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند افزود: مدیران در خراسان جنوبی با تمام توان پذیرای سرمایه‌گذاران واقعی هستند و از هیچ کمکی فروگذار نخواهند کرد. 

وی اظهار داشت: درخصوص تامین زیرساخت‌های برق منطقه ویژه که مهمترین نیاز مطرح شده است باید در میان مدت چهار مگاوات و در بلندمدت ۶۰ مگاوات برق مورد نیاز تامین شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: هماهنگی مربوط به اصلاح موافقت‌نامه و تخصیص اعتبار با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته و درخصوص تامین زیرساخت‌ها مشکل اعتباری وجود ندارد.

وی افزود: باید در کوتاه مدت و در فاز اول ۴۰۰ کیلووات به ظرفیت برق منطقه ویژه اقتصادی افزوده شود.

میرجعفریان همچنین شهرداری بیرجند را مامور کرد تا هرچه زودتر نسبت به بسترسازی و آماده‌سازی مسیر تیرهای برق و تامین ایمنی لازم با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اقدام کند.

مشکلات مربوط به تامین آب و زیرساخت‌های مخابراتی موضوع دیگر جلسه بود که به تفصیل مورد بحث و تصمیم‌سازی قرار گرفت و مقرر شد شرکت آب استان هرچه زودتر نسبت به فراخوان پیمان‌سپاری اقدام کند.

استاندار خراسان جنوبی بیست و دوم اردیبهشت امسال از سایت مرکزی سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی و واحدهای در حال ساخت این منطقه بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =