۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83802801
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش‌آموزان قلعه‌گنج ۲۵ کلاس جدید نیاز دارند

جیرفت - ایرنا - معاون اداره آموزش و پرورش قلعه‌گنج با اشاره به کمبود فضای آموزشی در این شهرستان گفت: دانش‌آموزان این دیار برای سال تحصیلی آینده ۲۵ کلاس جدید نیاز دارند.

مهدی روان‌پاک معاونت مالی و اداری آموزش و پرورش قلعه‌گنج روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: بسیاری از مدارس این منطقه به ویژه مدارس شهری به دلیل کمبود فضای آموزشی به صورت ۲ شیفت فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در روستای کنگرو با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه بودیم که مدرسه جدید افتتاح شد اما در روستای توریگ صولان از توابع بخش چاه‌دادخدا، احداث ساختمان مدرسه حدود سه سال قبل توسط یکی از خیران آغاز شد اما همچنان نیمه کاره رها شده است.

روان‌پاک تصریح کرد: در روستای کهور دراز از توابع بخش مرکزی، دانش‌آموزان به دلیل کمبود فضای آموزشی و نبود ساختمان مدرسه، در مساجد تحصیل می‌کنند.

معاونت مالی و اداری آموزش و پرورش قلعه‌گنج ادامه داد: ۲۳ پروژه آموزشی حدود ۱۵ سال است که نیمه کاره رها شده‌ و هیچ کاری برای اتمام این پروژه‌ها انجام نشده است. این پروژه‌ها در قالب یک فهرست به اداره کل و وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش قلعه‌گنج یک کارگاه بهسازی و رنگ‌آمیزی میز و نیمکت و صندلی‌های کهنه در این شهرستان راه‌اندازی کرده است و می‌خواهیم بسیاری از صندلی‌های شکسته و بدون دسته و پشتی را تعمیر و بازسازی کنیم اما برای تجهیز این کارگاه نیاز به اعتبار و بودجه داریم و بدون بودجه نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

روان‌پاک اضافه کرد: در برخی مدارس قلعه‌گنج میز و نیمکت‌هایی وجود دارد که بیش از ۲۰ سال از آن‌ها استفاده می‌شود. بنیاد مستضعفان برای تجهیز مدارس این منطقه محروم کمک‌های بسیار خوبی انجام داده اما هنوز در برخی مدارس با کمبودهایی مواجه هستیم.

قلعه‌گنج به عنوان یکی از مناطق محروم کشور در فاصله ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها