ایران جزو پنج کشور نخست دنیا در تولید تجهیزات نیروگاهی است

خرم‌آباد – ایرنا - مدیرعامل گروه صنعتی مپنا وابسته به وزارت نیرو گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو پنج کشور  ایجاد تجهیزات نیروگاهی در دنیا است.

عباس علی آبادی روز پنجشنبه در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی لرستان افزود:‌ نیروهای کشور در این زمنیه به تمام علم و دانش روز دنیا مسلط هستند این یک افتخار ملی است.

وی نیروگاه لرستان را محصول همدلی مسوولان دانست و ادامه داد: این نیروگاه در زمان ایجاد تا ۸۰ درصد از نیروهای بومی استفاده کرد و اکنون در راه‌اندازی  نیز تا ۶۵ درصد کارکنان آن بومی هستند.

علی آبادی گفت: بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد به لحاظ زیست محیطی و هزینه‌ها به صرفه‌تر است و تلاش می‌کنیم سال آینده تکمیل شود.

وی اضافه کرد: کرونا باعث شد بسیاری از زمان را از دست بدهیم اما جبران خواهیم کرد و امیدواریم فاز بعدی در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد.

صبح امروز پنجشنبه در مراسمی با حضور «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان کشور، استاندار لرستان و دیگر مسئولان استانی، بزرگترین نیروگاه لرستان در خرم آباد با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم واحد اول و دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد افتتاح شد که این فاز شامل ۲ واحد گازی است و هرکدام ظرفیتی معادل ۱۶۲ مگاوات دارند و با بهره برداری از این واحدها، ۳۲۴ مگاوات به توان تولید برق کشور افزوده شد.

همچنین فاز نخست این نیروگاه دارای یک واحد بخار با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات است که این واحد نیز تا پایان سال به شبکه سراسری برق کشور متصل خواهد شد.

با احداث این نیروگاه علاوه بر تولید برق استان و کشور، زیرساخت‌های لازم برای توسعه پایدار منطقه و تشویق به سرمایه‌گذاری در منطقه، فراهم شده و علاوه بر این موارد، زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای نیروهای متخصص و بومی در استان ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha