بنیاد مستضعفان ظرفیت نیروگاه لرستان را تا ۱۸۰ مگاوات افزایش می‌دهد

 خرم‌آباد - ایرنا - رییس بنیاد مستضعفان گفت: واحد نیروگاه ۱۶۲ مگاوات است که طبق قرارداد تا بیش از ۱۸۰ مگاوات افزایش پیدا می‌کند.

پرویز فتاح روز پنجشنبه در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد اظهار داشت: لرستان برای نظام همواره هزینه داده و با نجابت برخورد کرده و باید خادم این مردم بود.

وی افزود: با کمک تمامی نهادها توانستیم اقدامات خوبی را در لرستان انجام دهیم و طبق آمارها آخرین منازل سیل زدگان در حال به پایان رسیدن است.

وی گفت: در مدیریت بحران نمره خوبی داریم اما باید هنر مدیریت در غیر بحران را داشته باشیم چراکه باعث‌ کاهش هزینه ها می‌شود.

وی با تاکید براینکه باید مستضعفان صاحب زمین شوند و از دست مستکبران خارج کنند ادامه داد:  ۷۷ هزارتن سیمان رایگان به منازل سیل زده لرستان اهدا شده و بنیاد مستضعفان این روند را ادامه می‌دهد.

وی گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد شده  تا پایان‌ سال یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر تامین اعتبار می‌شود.

وی افزود: در مجموع در نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده و فدای سر لرستانی ها، در صورت نیاز بازهم سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

فتاح بیان کرد: این نیروگاه از ابتدا سیکل ترکیبی و با افتخار بومی سازی شده که افتخار بزرگی در نظام جمهوری اسلامی می‌باشد و باید قدر آن را بدانیم‌.

وی  اضافه کرد: این مکان نمود واقعی اقتصاد مقاومتی است، تحریم درهم شکسته شده و این روند گسترده‌ تر ادامه دارد.

وی افزود: ۱۲ میلیارد تومان به لرستان تزریق شده و باید عدالت و توسعه را برقرار کنیم و  وحدت رویه ای بین مسئولان در لرستان مشاهده می‌شود و مسئولان کشوری را به نشاط و سرمایه‌گذاری بهتر تشویق می‌کند.

وی گفت: وزارت نیرو برق را تضمینی خریداری کرده هزینه‌های ریالی فاز دوم با وجود فروش برق به وزارت نیرو تامین می‌شود.

فتاح با بیان اینکه بنا شده که نیروگاه خرم‌آباد در بورس برده شود افزود: پنج هزار بسته حمایتی به لرستان برای کمک به محرومان ارسال شد چراکه نهاد بنیاد مستضعفان با تمام ظرفیت و خالصانه در کنار دولت بوده و بی منت خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =