نبود متخصص مغز و اعصاب مهم‌ترین مشکل بیماران ام اس در شیروان

بجنورد- ایرنا- مدیر انجمن ام اس شیروان گفت: نبود متخصص مغز و اعصاب در این شهرستان مهم‌ترین مشکل این نوع بیماران است که به همین علت آنها برای درمان خود به شهرهای مشهد یا بجنورد سفر می‌کنند.

مهری گل محمدزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هرچند مسوولان شهرستان برای حل این معضل پی گیری های فراوان کرده اند اما تاکنون نیتجه ای در پی نداشته است.

وی بالا بودن هزینه درمان و دارو را از دیگر مشکلات این بیماران عنوان کرد و افزود: هزینه داروهای خارجی و تقویتی بسیار بالا است که برای هر بیمار ماهانه بیش از هفت میلیون ریال و بالاتر از این مبلغ هزینه می شود که از توان آنان خارج است.

مدیر انجمن ام اس شیروان گفت: اینک ۸۲ بیمار  در این انجمن ثبت انجمن شده اند که از این تعداد ۲۰ نفر آقا و مابقی خانم هستند و تعدادی هم شناسایی شده اند که تاکنون ثبت نشده اند.

گل محمدزاده رده سنی بیماران این شهرستان را از ۱۶ سال تا ۵۴ سال عنوان کرد و افزود: متاسفانه صدا و سیما در برنامه های خود این بیماری را بزرگ و رسیدگی به این بیماران را از روی ترحم جلوه می دهد و به همین علت روحیه بیماران با دیدن آن تضعیف می شود در صورتیکه بسیاری از آنان زندگی معمولی خود را دارند و در بسیاری از عرصه ها خصوصا ورزش موفق به کسب مقام کشوری شده‌اند.
وی با اشاره به خدمات این انجمن به بیماران گفت: تزریقات، عکس، آزمایش، ویزیت توسط دو پزشک، مشاوره و کلاس های ورزشی و شنا و غیره برای آنان رایگان است.

وی افزود: خیرین در ایام کرونا دستکش، ماسک، محلول ضدعفونی، بسته غذایی و غذای گرم بین آنان توزیع کرد.

وی مشکلات حرکتی، بینایی، ادراری، حسی و علائم تعادلی و راه رفتن را از جمله نشانه های بیماری ام اس عنوان کرد.

  انجمن ام اس استان با همت افراد خیر و نیکوکار و پزشکان متخصص مغز و اعضاب در راستای خدمات حمایتی و توانبخشی و اجتماعی بیماران در سال ۸۵ تاسیس شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =