خیران پارسال ۷۰ درصد مدارس سیستان و بلوچستان را ساختند

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته بیش‌از یکهزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان شد که ۷۰ درصد این مدارس به همت خیران ساخته شده است.

رضا سرحدی نیا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با قدرانی از همت خیران برای توسعه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: سال گذشته ۹۵ میلیارد تومان توسط خیران مدرسه ساز برای ساخت مدارس این استان تعهد ایجاد شد که امسال بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود از ۱۲۵ میلیارد تومان نیز بیشتر شود.

وی با اشاره به اقدامات دولتی انجام گرفته برای جذب و هدایت مشارکت‌های خیران مدرسه ساز گفت: اعتبارات دولتی برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام خیران مدرسه ساز در سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان بوده که این اعتبار در سالجاری با رشد بیش‌از چهار برابری به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با این اعتبار در کنار مشارکت خیران مدرسه ساز قدم‌های خوبی را برای رفع محرومیت فضاهای آموزشی استان برداریم.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

سرحدی اظهارداشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =