۲۳ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی در استان مرکزی کشف شد

اراک - ایرنا - رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۲۳ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و عرضه مواد خام دام و طیور طی ماه مبارک رمضان در این استان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

دکتر«سیروس سلمان‌نژاد» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ هزار و ۴۹۳ کیلوگرم از این فرآورده‌ها از مراکز عرضه، ۱۷ هزار و ۴۴۰ کیلوگرم از کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی و ۲ هزار و ۷۷۸ کیلوگرم از خودروهای حمل فرآوده‌های خام دامی کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۸۷۹ مرکز عرضه، نگهداری، کشتارگاه، بسته‌بندی و خودروی حمل فرآورده‌های خام دامی در استان مرکزی وجود دارد که هشت هزار و ۲۵۵ مورد بازدید در طرح تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد خام دام و طیور در ماه مبارک رمضان از این واحدها انجام شد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۶ هزار و ۵۶ مورد بازدید در این مدت از مراکز عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، ۱۴۵ مورد کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی و ۲ هزار و ۵۴ مورد بازدید از خودروهای حمل دام زنده و فرآورده‌های خام دامی انجام شد.

سلمان نژاد افزود: ۱۷۰ مورد نمونه‌برداری نیز در این مدت از واحدهای عرضه و فروش، کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی و خودروهای حمل فرآورده‌های خام دامی انجام و ۳۳ مورد به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی با دستور مقام قضایی مهر و موم و تعطیل شدند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۸۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ کارگاه پرورش آبزیان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =