راه‌اندازی نیروگاه سیکل ترکیبی کمک قابل توجهی به اشتغالزایی لرستان می‌کند

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: راه‌اندازی و اجرای فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد تاثیر قابل توجهی در اشتغالزایی و ورود تکنولوژی در استان دارد.

سید موسی خادمی روز پنجشنبه در آئین افتتاح فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد بیان کرد: بنیاد مستضعفان در استان های کمتر توسعه یافته به یاری افراد مستضعف شتافته است.

وی افزود: در راستای مقابله با بیماری کرونا نیز کمک هایی به لرستان شده‌، امید است در بحث توسعه استان و سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و انرژی نیز به استان کمک شود.

استاندار لرستان گفت: بین توسعه یافتگی و مصرف مطلق انرژی رابطه همبستگی وجود دارد و کشورهای توسعه یافته مصرف بالاتری دارند، در رابطه با شاخص کیفی و شدت انرژی باید میزان مصرف و تولید، منطق قابل قبولی وجود داشته باشد.

خادمی با بیان اینکه در لرستان وضعیت تولید و مصرف مطلوب نیست و تولید برق برای زیرساخت توسعه و اشتغال و تکنولوژی وجود ندارد بیان کرد: امید است که صنعت با استفاده از مصرف درست برق رونق یابد.

به گفته وی فاز دوم و تکمیل بخش بخار این طرح کمک شایانی به توسعه استان خواهد کرد و مشکلات این پروژه در سطح استان در کوتاهترین زمان برطرف می شود، امیدواریم وزارت نیرو نیز در رفع مشکلات اقدام کند.

صبح امروز پنجشنبه در مراسمی با حضور «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان کشور، استاندار لرستان و دیگر مسئولان استانی، بزرگترین نیروگاه لرستان در خرم آباد با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم واحد اول و دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد افتتاح شد که این فاز شامل ۲ واحد گازی است و هرکدام ظرفیتی معادل ۱۶۲ مگاوات دارند و با بهره برداری از این واحدها، ۳۲۴ مگاوات به توان تولید برق کشور افزوده شد.

همچنین فاز نخست این نیروگاه دارای یک واحد بخار با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات است که این واحد نیز تا پایان سال به شبکه سراسری برق کشور متصل خواهد شد.

با احداث این نیروگاه علاوه بر تولید برق استان و کشور، زیرساخت‌های لازم برای توسعه پایدار منطقه و تشویق به سرمایه‌گذاری در منطقه، فراهم شده و علاوه بر این موارد، زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای نیروهای متخصص و بومی در استان ایجاد شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha