ساخت ۱۲۰۰ واحد طرح اقدام مسکن در قزوین به زودی آغاز می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی قزوین با اشاره به تحویل زمین در شهرهای استان از آغاز عملیات اجرایی ۱۲۰۰ واحد از طرح اقدام ملی مسکن در مهرگان طی ماه جاری خبر داد.

ابراهیم  مبارک قدم روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: در همین راستا در شهرهای تاکستان، آبیک، بیدستان، اقبالیه، محمودآباد و بویین زهرا زمین ها با صورتجلسه و مختصات تحویل کارگذار شده است و فقط کارهای مربوط به شهر اسفرورین باقی مانده که باید تحویل شود.

این مسوول افزود: با توجه به برنامه پیش بینی شده در طرح اقدام ملی مسکن، تعداد واحدهای در نظر گرفته شده جهت ساخت به جز در مهرگان در تاکستان ۸۲ واحد، بیدستان ۶۹ واحد، بویین زهرا۱۶ واحد، اقبالیه ۲۳۲ واحد، آبیک ۱۶۰ واحد، محمود آباد نمونه ۸۴ واحد، خرمدشت ۲۰ واحد و اسفرورین ۲۰ واحد می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به اینکه در حوزه شهرسازی باید به صورت جداگانه برای شهرها برنامه زمان بندی تعریف شود، اضافه کرد: در حال حاضر به جز شهر آبیک در سایر شهرها ضوابط و سایت به بنیاد مسکن ابلاغ شده است.

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح « اقدام ملی تأمین مسکن » را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =