درخشش گیلان در مهرواره فرهنگی هنری "لبخند بهارانه"

رشت _ ایرنا_ اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در مهرواره سراسری فرهنگی و هنری خوش درخشیدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیش از ٢٣٠ مخاطب گروههای سنی کودک، نوجوان و بزرگسال با بهره‌گیری از تکنیک (روش) آزاد به‌ هنرنمایی پرداختند و با ارسال اثر در بخش های طراحی، نقاشی، عکاسی، کلاژ، چاپ و متن ادبی، در این مهرواره شرکت کردند.

اسفندیار ضیایی افزود: گروه داوری بخش‌ عکاسی این رویداد فرهنگی‌ هنری با توجه به برجستگی‌های هنری و محتوایی آثار ارسالی، صدرا آبزن و علی‌ مرادزاده از استان گیلان و ربابه‌ کلاتی‌زاده از استان گلستان را برگزیده این بخش معرفی‌کرد.

وی اظهار داشت: داوران بخش نقاشی این مهرواره نیز آثار محمد امین حاج‌ محمدی، حدیثه باقرپور و ترنم فتحی نیا از گیلان و همایون یوسفی کارخانه از تهران را به‌ عنوان اثرهای برگزیده نقاشی بخش کودک و مبینا آمیقی از استان اصفهان و طراوت ملکی، سیده رونیا صحفی و آتنا صفوتی از گیلان را به عنوان خالقان آثار برگزیده نقاشی بخش نوجوان انتخاب‌ کردند. 

وی خاطر نشان کرد: داور بخش ادبی این مهرواره با نگاهی ویژه به شاخصه‌ های آثار ارسالی سجده‌ صادق‌ زاده ، سیده زینب حسینی، ایلیا صفدری،  کیهانه ابراهیمی، سیده پریناز جعفرزاده و محمد جواد احمدی از استان گیلان را برگزیده بخش ادبی مهرواره فرهنگی هنری لبخند بهارانه معرفی ‌کرد.

مهرواره فرهنگی و هنری اسفندماه سال گذشته به‌ منظور نشاط‌ بخشی افزون‌ تر به جامعه و آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با نقش سلامتی و تندرستی در ایجاد حس شادی و رضایتمندی و ضرورت پاسداشت سلامت فردی و اجتماعی در مواجهه با ویروس کرونا برگزار شد.

 بهداشت فردی، امید به زندگی، قدرشناسی از جهادگران عرصه سلامت و ایمنی فردی و اجتماعی جامعه و نوع دوستی و مسوولیت‌ پذیری اجتماعی در مواجهه با بیماری کرونا، از محورهای موضوعی این رویداد فرهنگی هنری بود.

 مهرواره فرهنگی هنری "لبخند بهارانه" با مشارکت دفتر امور بانوان و استانداری گیلان و سازمان فرهنگی، اجتماعی  ورزشی شهرداری رشت برگزار شد.

برگزیدگان مهرواره فرهنگی هنری از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان تجلیل خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =