طرح هادی ۱۳ روستای اردستان به بازنگری نیاز دارد

کاشان- ایرنا- مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان از لزوم بازنگری در طرح‌های هادی ۱۳ روستای این شهرستان در صورت تخصیص اعتبار در سال‌جاری خبر داد.

سید ایمان فتوحی روز پنج شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: طرح‌های هادی ۲۳ روستا در مجموع نیاز به بازنگری داشت که از محل اعتبارهای در اختیار، ۱۰ روستا تا پایان سال ۱۳۹۸ در دستور کار قرار گرفت و روستاهای باقی‌مانده نیز در صورت تخصیص اعتبارهای سال ۹۹ زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

وی بیان کرد: امسال در مجموع مبلغ ۲۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال اعتبار به اردستان اختصاص داده شده است که در راستای تهیه و بازنگری طرح‌های هادی، بهسازی و آسفالت، جدول‌گذاری معابر و ایمن‌سازی مسیل‌ها هزینه خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان یادآور شد: برای ۷۸ روستا تاکنون طرح هادی تهیه شده، طرح هادی ۱۲ روستا در حال تهیه است؛ در ۵۵ روستا عملیات بهسازی انجام شده و نقاط باقی‌مانده نیز در سال‌های آینده اجرایی می‌شود.

وی در ادامه به آغاز عملیات اجرایی بهسازی روستای چرمهین با اعتبار یک میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: طرح بهسازی این روستا از محل اعتبارهای در اختیار نماینده و در ۱۰ هزار مترمربع مساحت انجام می‌شود و همه روستا را تحت پوشش قرار خواهد داد.

فتوحی با اشاره به تخصیص یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای ملی و در اختیار نماینده به بنیاد مسکن، تشریح کرد: این اعتبار برای بهسازی هشت روستا و بازنگری طرح هادی ۱۰ روستا هزینه می‌شود.

وی همچنین اظهارداشت: بهسازی روستاهای باقرآباد، زفرقند و شیرازان‌ پایان یافته اما بهسازی روستا کچوسنگ در حال اجرا است و جدول‌گذاری و آسفالت آن با تخصص اعتبار جدید اجرایی خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان افزود: قرار شد با کمک معاون عمران روستایی برابر اعتبار تخصیصی از سوی نماینده مجلس، بنیاد مسکن‌ نیز به همان میزان اعتبار تخصیص دهد؛ در این راستا ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای ملی به شهرستان اختصاص داده شده بود که ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ایمن‌سازی مسیل روستاهای آستانه و خیرآباد هزینه شد و باقی‌مانده مبلغ هم به زیرسازی و آسفالت هفت روستای دیگر اختصاص خواهد یافت.

به گفته وی، از محل ۱۰ میلیارد ریالی اعتبارهای اختصاصی قیر شهرستان اردستان نیز مبلغ سه میلیارد ریال تخصیص یافته است که‌ برای آسفالت روستاهای نیسیان، اسلام‌آباد و همسار هزینه می‌شود.

فتوحی در مورد تهیه زمین مسکونی در روستاها نیز بیان کرد: دستور تملک و واگذاری زمین در پنج روستا صادر شده است و به میزان ۱۵۰ هزار مترمربع زمین آماده‌سازی خواهد شد.

وی یادآور شد: از مجموع ۲۳۰ روستای این شهرستان، ۱۲۰ روستای دارای سکنه و از میان آنها ۶۱ روستا بالای ۲۰ خانوار است.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =