امام جمعه شیراز:‌ درک صحیح از عدالت اسلامی برای پاسخ به شبهات لازم است

شیراز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: یادگیری مفهوم عدالت در مکتب اسلام لازم است و اگر بخواهیم پاسخگوی سوالات و شبهات جوانان باشیم، باید درک عمیق و صحیحی از مفهوم عدالت اسلامی داشته باشیم.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، شامگاه چهارشنبه در دیدار با پایوران سپاه شهرستان جهرم افزود: انجام کار برای تحقق عدالت اجتماعی با دانستن تفاوت عدالت اسلامی با عدالت در مکاتب سوسیالیستی و لیبرالی ضرورت دارد.

وی اظهار کرد: مفهوم عدالت در بیانیه گام دوم انقلاب جایگاه خاصی دارد و از همین رو باید برای تحقق آن، کار و فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دهیم.

 امام جمعه شیراز  گفت: تفکر عدالت در مکتب سوسیالیتی چین و روسیه شکست خورد و طی این فرآیند، اروپا و آمریکا کشورهای درجه یک تولیدکننده شدند و پس از آنها کشورهای شکست خورده از مکتب لیبرالیسم مانند چین و روسیه کشورهای درجه دوم تولیدکننده شدند.

وی اضافه کرد: در سالهای ابتدای انقلاب امام خمینی(ره) به رؤسای کشور شوروی سابق پیام تاریخی دادند شکست مکتب سوسیالیسم در آن کشورها پیش‌بینی کرد. در واقع امام خمینی(ره) با دعوت از حکام وقت شوروی به گرایش به عدالت اسلامی، خبر شکست آنها  را در مواجهه با دنیای غرب دادند.

آیت الله دژکام که پیش از تصدی مسؤولیت امام جمعه شیراز، امام جمعه جهرم بود، گفت: اصول ناب شیعی در باب عدالت با شکست عدالت در مکتب نولیبرالیسم غربی در شرایط شیوع ویروس کرونا قابل مقایسه نیست چنانکه غربی‌ها بیماران سالمند را در بیمارستان‌ها پذیرش نمی‌کنند تا به اصطلاح برای جوان‌ترها تخت داشته باشند که این هم نمونه بارز عدالت شکست‌خورده غربی است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =