عملیات اصلاحی برای کاهش تلفات جاده‌ای در محور دامغان- معلمان

سمنان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: اصلاح شانه خاکی و شیب شیروانی ۱۸ کیلومتر از محور دامغان- معلمان- جندق با هدف کاهش تصادف و تلفات جاده‌ای در این مجور انجام شد.

محمدرضا عرب احمدی روز پنجشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها ابراز داشت: عامل انسانی، خواب آلودگی ، سرعت غیر مجاز و خروج از جاده عوامل مهم بخش زیادی از تلفات و تصادف های جاده ای است که سهم قابل توجهی در این حوزه دارد.

وی ادامه داد: محور دامغان به جندق، درصد بالایی از میزان فوتی‌های تصادف‌ها را در استان داشته و از این رو تکمیل باند دوم محور دامغان- معلمان توسط وزارت راه و شهرسازی در حال احداث است و ترمیم مشخصات فنی و مهندسی قطعاتی از این محور جزو اولویت های برنامه ریزی اداره کل قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اصلاح شیب های شیروانی به کاهش حوادث در این جاده کمک می کند افزود: با هدف بهبود این شاخص در محور دامغان- معلمان- جندق ، عملیات اصلاح شانه خاکی ،  شیب شیروانی و ترمیم فرونشست های محور مذکور به طول ۱۸ کیلومتر با به کار گیری ۹ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری ، با تلاش کارکنان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دامغان به صورت امانی انجام شد.  
عرب احمدی افزود: با توجه به قرارداد عقد شده به زودی رفع نواقص روکش آسفالت این محور نیز با استفاده از ظرفیت های موجود انجام می شود و امیدواریم با انجام این اقدامات شاهد کاهش تصادفات و تلفات ناشی از حوادث رانندگی در استان باشیم.

طول محور دامغان ـ جندق به عنوان محور اتصالی استان سمنان به استان اصفهان از دشت کویر ۲۷۰ کیلومتر است که ۲۴۰ کیلومتر آن در محدوده شهرستان دامغان و ۳۰ کیلومتر آن در استان اصفهان قرار دارد.

با توجه به وجود چندین روستای پرجمعیت، منطقه گردشگری کویر حاج علی‌قلی حسن آباد، تپه‌های مریخی و زیبایی های کویر، سالانه بسیاری از گردشگران نیز از این مسیر برای بهره‌مندی از آثار طبیعی استفاده می‌کنند. 

رییس پلیس راه استان سمنان چندی پیش اعلام کرد که بیشترین تصادف‌های فوتی استان سمنان متعلق به محور دامغان- جندق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =