تقویت زیرساخت‌ برای توانمندسازی جمعیت حاشیه‌ای تکلیف مدیریت شهری است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: تقویت زیرساخت‌های لازم برای توانمندسازی ساکنان مناطق حاشیه‌ای تکلیف مدیریت شهری است و این مهم در شهرداری اراک به خوبی دنبال می‌شود.

سید «علی آقازاده» روز پنجشنبه در آیین افتتاح سه طرح مدیریت شهری اراک در سالن ورزشی شهید مسلمی در شهرک علی بن ابیطالب (ع)، افزود: جوانان مستعد و توانمندی در مناطق حاشیه‌نشین اراک وجود دارد که باید امکانات مطلوب برای توانمندی آنان مهیا شود و از ظرفیت مشارکت ساکنان در حل مشکلات به بهترین شکل بهره گرفته شود.

وی بیان کرد آسیب‌زایی در مناطق حاشیه‌نشین بالا است بنابراین نیاز است که مهارت‌ورزی و توانمندسازی در این مناطق آگاهانه دنبال شود که این مهم نیازمند ایجاد و بهبود زیرساخت‌ است و مدیریت شهری به عنوان مسئولیت اجتماعی این مهم را در اراک به صورت قابل قبولی پی گرفته است.

استاندار مرکزی ادامه داد: شهرداری اراک در یک سال اخیر اولویت برنامه‌های خود را تکمیل طرح‌های نیمه تمام قرار داده که این اقدام ارزشمند و جای تقدیر دارد چرا که این مهم از تضییع سرمایه‌ها جلوگیری کرده و در بازه زمانی قابل قبول امکان دسترسی مردم به خدمات مناسب‌تر را مهیا می‌کند.

آقازاده اظهار داشت: منطقه تفریحی گردشگری گردو اراک از مناطق مستعد و مورد اقبال مردم است که تکمیل آن به عنوان مطالبه‌ای بحق وجود دارد و باید هرچه سریعتر تکمیل شود

وی یادآور شد: در این راستا  ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار امسال از سوی شهرداری و استانداری در نظر گرفته شده و به زودی عملیات تکمیل آن آغاز می‌شود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: اجرای طرح‌های شهری در اراک با سرعت و روند مطلوبی دنبال می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از برنامه‌های شهری در سال جاری به نتیجه برسد.

آقازاده عنوان کرد: اتحاد، انسجام و همکاری خوب بین اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک با شهرداری این شهر موجب تسریع در روند اجرای طرح‌های مختلف شده و این مهم باید روز به روز تقویت شود.

وی بیان کرد: بودجه امسال شهرداری اراک هفت هزار میلیارد ریال است که با برنامه‌های پیش‌بینی شده امکان تحقق ۹ هزار میلیارد ریال درآمد در نهاد وجود دارد.

شهردار اراک نیز در این آیین گفت: سرانه‌های شهری در بخش‌های مختلف پارسال با افتتاح طرح‌های شهری در کلانشهر اراک، ارتقا یافت و یکی از برنامه‌های خوب طرح «هر خانه یک درخت» بود که سرانه فضای سبز را به ازای هر نفر،۱۹ و یک دهم مترمربع افزایش داد.

«محمدکریم شفیعی» افزود: ۶۰ هزار اصله نهال در راستای اجرای طرح هر خانه یک درخت بین مردم توزیع شد و بیش از ۱۳۰ هزار اصله نهال کاشته شد.

وی بیان کرد: همه تلاش‌ها در شهرداری اراک برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام و ارایه خدمات مطلوب به مردم به کار گرفته شده و از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک هم در ادامه این آیین گفت: بسیاری از امور به‌دلیل شرایط کرونا مشکلاتی دارد اما با تدابیر مناسب  تلاش شده تا اقدامات روند اجرایی داشته باشد.

«مرتضی سورانه» افزود: ایجاد طرح‌های مختلف مدیریت شهری در مناطق حاشیه نشین نقش موثری در برقراری عدالت اجتماعی و دسترسی آسان مردم این مناطق به خدمات مختلف دارد.

در این آیین ۲ سالن ورزشی شهید «سعید مسلمی» و سالن ورزشی شهید «محسن حججی» و پل شهرک ابوالفضل (ع) اراک به بهره‌برداری رسید و همزمان از ساخت ۲۰ دقیقه انیمیشن دیرین دیرین در راستای آموزش شهروندی نیز رونمایی شد.

برای بهره‌برداری از این طرح‌های شهری در مناطق حاشیه نشین اراک در مجموع ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =