کیفیت هوای تهران هشتم خرداد سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز- پنجشنبه- با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۸ در پنجاه و دومین روز در شرایط قابل قبول یا سالم است.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از ۸۴ به ۷۲ کاهش داشته و با شاخص لحظه‌ای ۶۸ در شرایط سالم است.

 در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از شاخص ۶۴ به ۵۵ و منواکسید کربن از شاخص ۲۰ به ۱۴ کاهش پیدا کرده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های تربیت مدرس(منطقه۶)، شهرداری منطقه ۲۱ و شریف(منطقه۲) به ترتیب با شاخص‌های ۹۴، ۹۱ و ۸۶ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه۱۶، پونک(منطقه ۵) و مسعودیه(منطقه۱۵) به ترتیب با شاخص‌های ۵۳، ۶۰ و ۶۵ کمترین آلایندگی را در این مدت داشتند.

امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۵۲ روز هوای سالم و ٢روز ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =