۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 1825
کد خبر: 83802539
۰ نفر
۱۰ میلیارد ریال به تجهیز مدارس ریگان تخصیص یافت

کرمان - ایرنا - معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به تخصیص ۱۰ میلیارد ریال برای تجهیز مدارس ریگان گفت: ۲۶ واحد آموزشی، جایگزین مدارس غیراستاندارد این شهرستان می‌شود.

به گزارش ایرنا، داریوش ورناصری در سفر دو روزه خود به کرمان در حاشیه بازدید از مدارس غیراستاندارد و مدارس در حال ساخت ریگان افزود: تحویل پروژه‌های مهر ۹۹، برررسی پیشرفت پروژه‌های نوسازی شده و تعمیراتی سیل جنوب، توزیع تجهیزات و جمع آوری بخاری‌های نفتی و مجهز کردن کلاس‌ها به سیستم‌های سرمایشی استاندارد از جمله اهداف سفر به این استان است.

وی همچنین به فعال بودن ۷۶ پروژه با ۲۲۰ کلاس درس در شرق استان کرمان اشاره کرد و گفت: ریگان با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی، نیاز به تکمیل پروژه‌های در دست اجرا دارد و باید تعدادی مدرسه جدید دیگر نیز در این شهرستان ساخته شود تا جوابگوی رشد دانش آموزی باشد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورر تصریح کرد: ۲۶ واحد آموزشی استاندارد در شهرستان ریگان در حال ساخت است که جایگزین مدارس غیراستاندارد خواهد شد. 

وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از مدارس شهرستان ریگان از نظر وجود میز و نیمکت و وسایل سرمایشی و گرمایشی مشکل دارند، این مشکلات تا قبل از پایان سال تحصیلی جدید برطرف خواهد شد. 

ورناصری با بیان اینکه ریگان یکی از شهرستان های کمتر برخوردار کشور است و تمام تلاش ما فراهم کردن امکانات آموزشی در این شهرستان است، افزود: در این شهرستان مدارس غیراستانداردی موجود است که نیاز به بارسازی دارند. 

وی بیان داشت: مدارس این شهرستان نیز به وسایل سرمایشی و گرمایشی مجهز خواهد شد. 

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از پروژه‌های فعال شهرستان‌های شرق استان کرمان نیز بازدید کرد.

۴۰ درصد مدارس ریگان غیراستاندارد است

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان نیز گفت: بم هشت پروژه فعال دارد که از این تعداد، هفت پروژه مدرسه سازی است و ۴۳ کلاس درس در این شهرستان ساخته خواهد شد.

سید محمد واعظی نژاد با بیان اینکه در نرماشیر ۹ پروژه فعال داریم که هفت پروژه آن آموزشی و ۴۳ کلاس درس در  این شهرستان ساخته خواهدشد، افزود: در فهرج نیز ۱۰ پروژه در دست اجرا داریم که سه پروژه مدرسه سازی و مابقی پروژه‌های محوطه سازی، حصارکشی و سایر امور است. 

واعظی نژاد با اشاره به اجرای پروژه‌های پیشگیری از سیل در شرق استان کرمان تصریح کرد: در ریگان چهار پروژه در دست اجرا آسیب دیده از سیل داریم که سه پروژه تعمیراتی و یک پروژه تخریب و بازسازی و همچنین پروژه‌های آسیب دیده سیل در شهرستان بم، ۱۲ پروژه است که ۱۱ پروژه تعمیراتی بوده و یک پروژه تخریب و بازسازی می‌شود.

فرماندار ریگان نیز گفت: جمعیت دانش آموزی این شهرستان رو به افزایش است و ضرورت نیاز به تجهیزات مدارس احساس می‌شود.

امین باقری تصریح کرد: محوطه های برخی از مدارس ریگان خاکی است و  نیاز به آسفالت و مناسب سازی دارد.

وی افزود: ۲۶ واحد آموزشی در شهرستان ریگان در حال ساخت است.

۱۷هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ریگان مشغول به تحصیل هستند.

ریگان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha