۱۴ هزار یزدی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند

یزد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۷۰۰ نفر در این استان در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده‌اند.

رقیه دوست فاطمی‌ها روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد شرکت‌کننده ۷۰۴ نفر در پویش کتابخوانی فردی، ۱۷ گروه در پویش مطالعاتی گروهی، ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در مسبقات کتابخوانی آنلاین، ۴۵ نفر در مسابقه داستانک‌نویسی، ۱۸ نفر در بخش روزنامه‌دیواری و ۴۹۵ نفر نیز در مسابقه نقاشی جشنواره شرکت کرده‌اند.

وی در خصوص مهلت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز گفت: مهلت اولیه شرکت در جشنواره تا پایان خردادماه ۹۹ اعلام شده است که به دلیل استقبال چشمگیر مردم استان و کشور، این مدت به احتمال زیاد تمدید نیز خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد ادامه داد: در این دوره ۱۲ عنوان کتاب ویژه سه گروه سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده و علاقه‌مندان با دریافت فایل کتاب‌ها از سامانه اینترنتی جشنواره به آدرس www.samakpl.ir می‌توانند در بخش‌های مختلف جشنواره همچون پویش فردی و گروهی، مسابقات چهارگزینه‌ای مجازی، داستانک‌نویسی، مسابقه روزنامه‌دیواری و مسابقه نقاشی شرکت کنند.

دوست فاطمی‌ها خاطرنشان کرد: براساس اعلام دبیرخانه ملی جشنواره، کتاب‌های دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در حال توزیع تدریجی در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور است که به محض بازگشایی مجدد کتابخانه‌ها، علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند از منابع مکتوب نیز در کنار نسخه دیجیتال کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همچون دوره‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم آن توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =