معاون استاندار: آمار کرونا در استان کردستان نگران کننده‌است

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: ارقام مربوط به کرونا در استان نگران کننده است باید نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با حساسیت بیشتری رعایت شود.

حسین خوش اقبال عصر چهارشنبه در اولین سمینار حضوری فرمانداران استان در سال ۹۹ اظهار داشت: طی ۱۰ سال گذشته، مقام معظم رهبری شعار سال را حول محور مباحث اقتصادی تعیین کرده اند و امسال هم همه باید برای تحقق شعار جهش تولید همکاری و همفکری کنیم تا مردم از نتایج آن بهره‌مند شوند. 

وی با اشاره به آغاز به کار مجلس یازدهم از امروز گفت: همکاری و همدلی دولت و مجلس گامی به سوی حل مشکلات مردم باشد و در این راستا نمایندگان استان کردستان نیز تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف توسعه‌ای استان بکار بگیرند.

خوش اقبال با یادآوری شرایط نامساعد ناشی از تحریم های حاکم بر کشور، از فرمانداران خواست در حیطه مسؤولیت خود مردم را نسبت به شرایط دولت و نحوه مدیریت شرایط اقتصادی و کرونایی کشور، آگاه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سال پایانی دولت همه باید در راستای رضایت عمومی، بازگشت اعتماد و همدلی و دفاع از عملکرد دولت تلاش کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همچنین از فرمانداران خواست ارتباط خود را با احزاب و جریان های سیاسی، معتمدین و رسانه ها تقویت کنند.

فرمانداری‌ها بر مسائل اقتصادی شهرستان‌ها نظارت عالیه داشته باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نیز در این سمینار با تاکید بر اهمیت مباحث اقتصادی و تاثیر آن بر مباحث اجتماعی و فرهنگی، خواستار افزایش نظارت عالیه فرمانداری ها بر مباحث اقتصادی شهرستان ها شد.

خالد جعفری بر اهمیت نظارت بر خرید گندم تاکید کرد و افزود: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر دنیا، بسیاری از کشورها صادرات گندم را ممنوع کرده اند لذا کل گندم تولید شده در کشور، باید در داخل خریداری و بر مراحل حمل و شرایط نگهداری نیز دقت شود. 

اضافه شدن ۶ رسته حوزه کشاورزی به رسته های مورد حمایت آسیب دیده ناشی از کرونا، خبر خوب معاون اقتصادی استاندار برای فرمانداران استان بود و در این خصوص خواستار تلاش برای جذب و تزریق تسهیلات به واحدهای آسیب دیده استان شد. 

جعفری همچنین خواستار تقویت ارتباط سازنده فرمانداری ها با دستگاه های اقتصادی شد و خاطرنشان کرد: اگر فاصله فرمانداران با دستگاه های اجرایی زیاد شود، انجام کارها دشوار خواهد شد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در ادامه با اشاره به اینکه ۱% از اعتبارات جاری دستگاه ها باید به پروژه های پژوهشی اختصاص یابد ۱% در راستای حفاظت از محیط زیست و استفاده از انرژی های سبز صرف شود و ۱% نیز به منظور تهیه برنامه بویژه با محوریت عملکرد دولت و پخش از صدا و سیمای استان هزینه گردد، از فرمانداران خواست تلاش ویژه ای برای جذب و هزینه کردن این اعتبارات داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =