مخازن جمع آوری زباله در کوزه‎ کنان ساماندهی شد

ایرنا- تبریز- شهردار کوزه‌ کنان گفت: در راستای ارتقای بهداشت محیط و تسریع در جمع آوری زباله شهری، مخازن جمع‌آوری زباله در سطح شهر ساماندهی و مخازن جدید نصب شد.

جلیل جهانپور کوزه کنانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای سازماندهی مبلمان شهری و کاهش پراکندگی زباله های شهری در معابر عمومی ۸۰ مخزن زباله پلی اتیلن نصب شد. 

وی افزود : با نصب این سطل های زباله انتظار می رود که به بهداشت محیط ، عملیات جمع آوری زباله های شهری در کمترین زمان ممکن انجام شود. 

جهانپور گفت: مجهز بودن سطل های زباله پلی اتیلن به درب و زیر مخزنی و در نتیجه جلوگیری از نفوذ جانوران و حشرات در داخل مخزن و اطراف آن را از قابلیت های چشمگیر این وسیله برشمرد.

شهردار کوزه کنان اعلام کرد: با توجه به محل قرار گرفتن مخازن زباله در جایگاه مخصوص خود ، این امر سبب کاهش تصادفات و ایمن سازی معابر و کاهش مزاحمت برای تردد شهروندان می شود .

جهانپور با اشاره به نقش شهروندان در نگهداری و محافظت از این سطل ها، تاکید کرد: نقش شهروندان در زیبایی و پاکیزگی شهر قابل توجه است .

وی خاطرنشان کرد: کوزه کنان یکی از شهرهای زیبای شهرستان شبستر در سطح استان آذربایجان شرقی به سبب همین توجه و مشارکت مردم در امور شهری است. 

وی عنوان کرد: سطل های زباله به سبب قرار گرفتن در معرض عوامل طبیعی و شیرآبه به مرور زمان مستهلک می شوند و نیاز به بازسازی دارند و نمای بصری نسبت به تعویض آنها اقدام شد . 

شهر کوزه کنان از توابع شهرستان شبستر نزدیک به ۱۰ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha