شهرستان‌های آشتیان و محلات در فهرست وضعیت سفید کرونا قرار گرفتند

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک گفت: شهرستان‌های آشتیان و محلات با توجه به شاخص‌های مناسب سلامت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی روند نزولی بیماری کووید ۱۹ را داشتند و در فهرست وضعیت سفید کرونا قرار گرفتند.

سید«محمد جمالیان» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مستندات موجود بیانگر آن است که روند کووید ۱۹ در این ۲ شهرستان مهار شده، آمار ابتلا و فوت ناشی از آن نزولی است و شمار یماران بستری در مراکز درمانی به صفر رسیده است، بنایراین این شهرها با تداوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی از نظر رده‌بندی وضعیت کرونا در فهرست شهرهای سفید هستند.

وی اظهار داشت: انتظار است که مردم این شهرستان‌ها اعلام وضعیت سفید کرونا را به معنای پایان بیماری ندانند و همچنان با حساسیت مراقبت‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی را در دستور کار داشته باشند تا دوباره شعله شیوع ویروس زبانه نکشد.

تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر در کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =