استاندار زنجان : تفاهم به وجود آمده بین مدیران و نمایندگان زمینه ساز توسعه استان است

زنجان – ایرنا- استاندار زنجان گفت: با اتحاد و تفاهم به وجود آمده بین مدیران اجرایی با نمایندگان، شاهد جهش‌ها و گشایش‌ها خیلی خوبی در توسعه استان خواهیم بود.

فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تبریک آغاز بکار مجلس یازدهم به منتخبان استان و کشور، افزود: لازم است دبیران و مدیران، نمایندگان استان در مجلس را به همه جلسات دعوت کنند.

وی ادامه داد: منتخبان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز اعلام آمادگی کرده اند تا برای توسعه استان هر چه از دستشان برمی آید انجام دهند.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت اعتبارات تملک دارایی و هزینه ای استان اشاره کرد و اظهار داشت: در توزیع این اعتبارات با وجود نیازها در بخش های مختلف، خیلی جای مانور نبود.

وی تکمیل طرح توسعه بیمارستان ولیعصر، 2 خطه کردن راه آهن زنجان- قزوین و اجرای پروژه سبزه میدان را سه طرح اولویت دار استان در سال جاری برشمرد و گفت: برای اجرای این طرح ها غیر از اعتبارت تملک دارایی، اعتبارات دیگری لازم است که پیگیر منابع آن ها خواهیم شد.

حقیقی خاطرنشان کرد: همچنین در سال جاری برای مدیریت بیماری کرونا باید به حوزه بهداشت و درمان نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا در استان حدود 30 درصد تخت های بیمارستانی اشغال شد، افزود: واقعیت این است که کرونا درمان ندارد و ما نیازمند باز تعریف سطوح بهداشت عمومی و فعالیت ها هستیم و این امور نیازمند اعتبار است.

حقیقی با بیان اینکه امسال بزرگترین اولویت، مبارزه با کرونا است، ادامه داد: برای افرایش سطح دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی، تقویت زیرساخت های سلامت و افرایش سطح ایمنی کادر درمان باید در تامین اعتبار برای دانشگاه علوم پزشکی استان تجدید نظر شود.

وی همچنین به موضوع تامین اعتبار برای نگهداری از راههای ارتباطی اشاره کرد و افزود: در سال جاری نیز لازم است همه مدیران در اختصاص یک درصد بودجه برای جوانان  اهتمام داشته باشند.

استاندار زنجان در بخش یگری از سخنان خود به ضرورت پیگیری مدیران برای جذب منابع ملی تاکید کرد و گفت: در این خصوص باید اهرم های کمک کننده به تامین بودجه را فعال کنیم.

حقیقی از سفر مدیران عامل بانک های کشور به استان در هفته آینده خبرداد و افزود: لازم است مدیران از این فرصت برای تبین طرح ها و جذب تسهیلات بهره ببرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =