۷۵ درصد مطالبات زعفرانکاران غرب خراسان رضوی پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره تعاون روستایی سبزوار گفت: با پرداخت ۵۳ میلیارد ریال ۷۵ درصد از مطالبات زعفرانکاران غرب خراسان رضوی به حساب آنان واریز شده است.

امرالله شمس روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی جاری ۹۲۰ کیلوگرم زعفران در اجرای طرح خرید حمایتی از کشاورزان شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خریداری شد.
وی ادامه داد: ارزش ریالی زغفران خریداری شده از کشاورزان این منطقه حدود ۷۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۷۵ درصد این مطالبات به حساب  زعفرانکاران واریز شده است.
رییس اداره تعاون روستایی سبزوار با بیان این که خرید حمایتی زعفران با هدف حمایت از کشاورزان انجام شده است گفت: مطالبات زعفرانکاران تا چهار کیلو و ۷۵۰ گرم به طور کامل پرداخت شده و بقیه بها  نیز به تدریج به حساب سایر بهره برداران واریز می‌شود.
شمس افزود: خرید حمایتی محصول زعفران با چهار عنوان نگین، شبه‌ نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی سطح‌ بندی شده و پس از آزمایش‌های کیفیت هر کیلوگرم نگین زعفران به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، شبه‌ نگین به قیمت ۹۵ میلیون ریال، پوشال درجه یک به قیمت ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی زعفران به قیمت ۸۲ میلیون ریال از کشاورزان خریداری شد.
در سال زراعی جاری از هزار و ۵۵۰ هکتار کشتزارهای شهرستان سبزوار هفت تن زعفران برداشت شد.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =