فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری در دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد 

مشهد- ایرنا- دانشگاه فردوسی مشهد برای پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعدادهای درخشان برای مقطع دکتری فراخوان صادر کرد.

در این اطلاعیه که روز چهارشنبه بر روی  سایت دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت آمده است: این پذیرش به استناد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، با توجه به ضوابط و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین حمایت از استعدادهای برتر دانشگاهی، از بین دانش آموختگان و دانشجویان ممتاز دانشگاه‌های مشمول صورت می گیرد.
در این اطلاعیه آمده است: دانش آموختگان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره های مجازی، نیمه‌حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور، پردیس بین‌الملل، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه‌های جامع علمی-کاربردی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.
در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی ارشد و نیز دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های خارج کشور نیز امکان شرکت در این فراخوان را ندارند و مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه‌ درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی آنها نیز عودت نمی شود.
داوطلبان می توانند از تاریخ ۱۰ خرداد تا ۲۵ تیر ۱۳۹۹ از طریق سامانه‌ی ثبت نام اقدام به ثبت نام اولیه کنند.

دانشگاه ۷۰ ساله فردوسی مشهد که سال ۱۳۲۸ تأسیس شد سومین دانشگاه با سابقه ایران پس از دانشگاههای تهران و تبریز است که دارای ۱۳ دانشکده‌ به نامهای ادبیات و علوم انسانی، الهیات و معارف اسلامی، علوم، مهندسی، کشاورزی، علوم ریاضی، علوم اداری و اقتصادی، دامپزشکی، علوم تربیتی و روانشناسی، منابع طبیعی، علوم ورزشی، معماری و شهرسازی، حقوق و علوم سیاسی است و ۲۵ هزار دانشجو دارد که دو هزار و ۵۰۰ نفر آنها در مقطع دکتری، ۶ هزار نفرشان در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

۸۲۰ نفر عضو هیات علمی در دانشگاه فردوسی فعالیت دارند که ۶۵۰ نفرشان دارای مدرک پی. اچ. دی یا رتبه استادی و پروفسوری هستند. این دانشگاه به‌ عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی در شرق کشور هفت پژوهشکده تخصصی نیز دارد.

همچنین هزار و ۷۵۰ دانشجوی خارجی از دیگر کشورهای جهان در دانشگاه فردوسی تحصیل می‌کنند و این دانشگاه از نظر تعداد دانشجویان خارجی رتبه نخست را در میان دانشگاههای ایران دارد.  

مجموعه متمرکز دانشگاه فردوسی مشهد شامل ۱۳ دانشکده، هفت پژوهشکده، ۱۳ خوابگاه، کتابخانه مرکزی، ساختمانهای اداری، تاسیسات و محوطه‌های ورزشی و فضای سبز در گستره‌ای ۳۰۰ هکتاری در شمال غرب کلانشهر مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =