رویترز: چهارمین نفتکش ایرانی وارد دریای کارائیب شد

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز عصر چهارشنبه گزارش داد که چهارمین نفتکش ایرانی حامل سوخت به ونزوئلا، وارد دریای کارائیب شده است.

پنج نفتکش به نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران پیش از این در حالی راهی ونزوئلا شدند که نفتکش فورچون به عنوان نخستین نفتکش ایرانی که به ونزوئلا رسیده، سفر خود را از بیست و سوم اسفند سال گذشته و از بندر شهید رجایی آغاز کرده بود.  
رویترز نوشت: در حالی نفتکش فاکسون وارد دریای کارائیب شده است که نفتکش سوم یعنی پتونیا عازم پالایشگاه «ال پالیتو» شده است. نفتکش اول یعنی فوروچون دوشنبه در این پالایشگاه لنگر انداخت.  
بنا بر این گزارش، دولت ونزوئلا از اقدام ایران قدردانی کرده است. این در حالی است که با وجود انتقادهای دولت آمریکا، این نفتکش‌ها بدون مزاحمت راهی مقصدهای خود شده‌اند.
شبکه تله سور پیش‌تر گزارش داده بود: ۲ نفتکش ایرانی دیگر (فاکسون و کلاول) قرار است پس از عبور از اقیانوس اطلس از ۲۷ مه ( ۷ خرداد) تا ۱ ژوئن (۱۲ خرداد) وارد آب‌های ونزوئلا شوند.
به دنبال پهلو گرفتن نخستین نفت‌کش ایران در پالایشگاه ال پالیتو، نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا ضمن تشکر از حمایت‌های ایران، تأکید کرد: کاراکاس و تهران هر دو خواهان صلح هستند. ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.
وی ایران و ونزوئلا را دارای «مردمانی انقلابی» نامید که هرگز در برابر آمریکا به زانو در نخواهند آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =