مرگ و میر ناشی از کرونا در عشایر کشور گزارش نشد

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده بسیج عشایری کشور گفت: کمترین آسیب‌های جسمی ناشی از کرونا مربوط به عشایر کشور است به گونه‌ای که تا کنون هیچ گونه مرگ و میری در این جامعه گزارش نشده است.

سردار نصرت‌الله سیف عصر چهارشنبه در مراسم آغاز مرحله سوم رزمایش همدلی و کمک مومنانه که در محوطه سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان برگزار شد گفت: جامعه عشایری ما با فرهنگ غنی خود در بحران کرونا کمترین آسیب را داشتند چرا که همه پروتکل های بهداشتی را بخوبی و به طور کامل رعایت کردند اما از آسیب های اقتصادی در امان نبودند که با لطف خدا و همکاری مردم و خیران ۴۰میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی بین آنها توزیع شد.
وی با بیان اینکه ملت ما تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کردند اظهار داشت: در حالی که همه جهان با توجه به تحریمهای ظالمانه و شیوع ویروس کرونا منتظر وقوع یک حادثه سنگین در کشور بودند ما توانستیم به یک الگوی جهانی تبدیل شویم به گونه ای که بسیاری از کشورها برای مهار این بیماری به مسئولان سپاه مراجعه می‌کنند.
سردار سیف افزود: اگر امروز بر خلاف همه جهان وضعیت بورس ما در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد به این دلیل است که سیاست های ما در حادثه کرونا موفق بوده و این موفقیت مدیون رهبری های امام خامنه ای(مدظله العالی ) و همکاری بی نظیر مردم و مسئولان است.
وی گفت: بسیاری از کشورها در این حادثه به زانو درآمده و اقتصادشان در حال ورشکستگی است اما به لطف خدا کشور ما این بحران را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است.
فرمانده بسیج عشایری کشور گفت: قطعا استکبار برای ایجاد بحران های دیگر در کشور برنامه دارد لذا این حادثه می تواند به مثابه یک رزمایش مهم در جهت مقابله با بحران های بعدی نیز بشمار رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =