وضعیت کرونا در کرمانشاه نگران کننده است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: افزایش آمار بستری افراد مبتلا به کرونا در استان بسیار نگران کننده است و در صورتیکه این روند ادامه یابد به طور قطع با طغیان بیماری مواجه خواهیم شد.

دکتر محمودرضا مرادی روز چهارشنبه هفتم خرداد ماه در نشست ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی اظهارداشت: شکست کرونا مستلزم همدلی، هم افزایی و همراهی مسوولان دانشگاه و بویژه کادر بهداشتی درمانی در مقابله با این بیماری است
وی تاکید کرد: مردم باید رعایت نکات بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند و جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در راستای افزایش امکانات و تجهیزات بیمارستانی موردنیاز و برای رفاه حال بیماران مبتلا به کووید۱۹ و تسریع در روند درمان آنها، دستگاه جدید اکسیژن ساز برای بیمارستان فارابی خریداری خواهد شد.
مرادی افزود: نیروی انسانی موردنیاز برای تسریع در فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا بکارگیری شده که به زودی کار خود را آغاز خواهند کرد.
وی عنوان کرد: پیگیری های لازم برای تهیه دستگاه امحاء زباله برای بیمارستان فارابی انجام شده که بزودی در اختیار این بیمارستان قرار خواهد گرفت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارداشت: نظارت بیشتری باید در بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته شهرستان‌ها اعمال شود و بازدید از این مراکز افزایش یابد، چرا که در چند روز اخیر تعداد موارد مبتلا در شهرستان‌ها نیز رو به افزایش است.
مرادی یادآور شد: باید در خصوص اجرای پروتکل های بهداشتی در شهرستان ها و رعایت جدی نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تذکر لازم داده شود.
براساس اعلام‌ مدیران دانشگاه علوم پزشکی ‌کرمانشاه شیوع بیماری کرونا در استان کرمانشاه تا ۱۰ روز پیش روند نزولی داشت اما به یکباره ورق برگشته است به طوری که اکنون هیچ شهر سفیدی در استان نداریم؛ وضعیت چهار شهرستان کرمانشاه قرمز شده و ۱۰ شهرستان دیگر هم وارد مرحله زرد شده‌اند.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز عصر امروز با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کرمانشاه گفت: در صورت تشدید شیوع بیماری کرونا در کرمانشاه تدابیر خاصی در این استان اتخاذ خواهد شد.
به گفته رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.
کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور اظهارداشت : در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هفتم خرداد) براساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲ هزار و ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و هزار و ۶۶۸ (۸۰ درصد) نفر از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسید. 

اخبار مرتبط