راه‌اندازی سامانه ۱۹۹ در فرودگاه ارومیه

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: سامانه  ۱۹۹ فرودگاه ارومیه با تلاش بخش مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی این مرکز راه‌اندازی شد.

محمدعلی نائل قراملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مزایای این سامانه افزود: مسافران با شماره‌گیری مستقیم ۱۹۹ (بدون پاسخگویی کاربر) می‌توانند به سامانه اطلاعات پرواز دسترسی داشته باشند و از آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه مطلع شوند.
وی اضافه کرد: همچنین با شماره گیری مستقیم ۳۱۸۰۲۰۰۰ (از هر نقطه شهر)رضمن دسترسی به سامانه ۱۹۹ با سایر قسمت‌های فرودگاه ارومیه نیز می توان ارتباط برقرار کرد.
وی بیان کرد: این سامانه با هدف تکریم حقوق شهروندی و ارائه خدمات مناسب به مسافران در  فرودگاه ارومیه نصب و راه‌اندازی شده است.
به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی سه فرودگاه در شهرهای ارومیه، خوی و ماکو دارد ولی بخش قابل توجهی از پروازهای این استان از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود؛ تهران، مشهد و استانبول سه مسیر پروازی پرتردد فرودگاه ارومیه به شمار می‌رود.
روزانه به طور متوسط پنج پرواز و هفته‌ای ۳۹ پرواز، شامل ٢ پرواز به مقصد مشهد و ٢ پرواز به مقصد استانبول و ۳۵ پرواز به مقصد تهران توسط شرکت‌های هواپیمایی مختلف از فرودگاه ارومیه انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =