اماکن متبرکه خراسان شمالی به روی مردم گشوده شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از بازگشایی اماکن متبرکه این استان، که محل دفن اموات هستند، با رعایت کامل تمام پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

حجت الاسلام عظیم آسوده یدکی جمعه‌شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مرحله نخست دستور بازگشایی امامزادگان و بقاع متبرکه تنها مخصوص بقاعی است که محل دفن اموات هستند و بر این اساس تمامی این امامزادگان از ساعت ۸ صبح تا غروب آفتاب بازگشایی شده و امکان ورود و خروج مردم به آنها وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در محل امامزاده سیدعباس بجنورد ۲ تونل ضدعفونی تعبیه شده که تمامی افرادی که قصد ورود به این محل برای زیارت اموات را دارند باید با تجهیزات کامل اعم از ماسک و دستکش، با گذر از این تونل ها ضدعفونی و وارد امامزاده شوند.
 وی با بیان اینکه داخل صحن امامزاده، تربت خانه ها و زیارتگاه هنوز تعطیل است، اظهار داشت: خوشبختانه با فرهنگسازی و اطلاع رسانی دقیقی که به مردم صورت گرفته حضور مردم را به امامزاده ها کمتر داریم و به صورت پراکنده بر سر مزار اموات خود حاضر می‌شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی یادآور شد: حتی در شب‌های قدر با توجه به اینکه مدت زمان زیادی مردم نتوانسته بودند بر سر مزار عزیزانشان حاضر شوند زمان بازگشایی امامزاده ها چند ساعت به جلو افتاد تا از تجمع افراد جلوگیری شود.
وی گفت: در شب های رمضان به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی تمامی قرآن ها، مهر و سجاده ها از داخل امامزاده ها جمع آوری شده و هرکس تنها با استفاده از وسایل شخصی امکان حضور و دعا داشت.
حجت الاسلام آسوده یدکی اظهار داشت: در حال حاضر هنوز دستورالعمل مشخصی برای بازگشایی مابقی امامزادگان و ورود به داخل صحن امامزادگان داده نشده است.  
خراسان شمالی بیش از پنج هزار و ۷۳۶ موقوفه و ۱۱ هزار و ۷۳۸ رقبه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =