رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد ماکو راه‌اندازی می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل ماکو گفت: با حمایت خیّران، رشته‌های پیراپزشکی و علوم پزشکی در این واحد راه‌اندازی می‌شود.

سعید مرادی روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی راه اندازی این رشته‌ها اظهار داشت: برای تصویب رشته‌های  پرستاری، علوم آزمایشگاهی و بهداشت محیط تلاش‌ها و رایزنی های زیادی انجام و در بازدید کارشناسان وزارت بهداشت و سازمان دانشگاه آزاد اسلامی، امکانات آزمایشگاه دانشگاه و امکانات بالینی بیمارستان فجرماکو بسیار خوب ارزیابی شده است.

وی افزود: متاسفانه برای تاسیس آزمایشگاه‌های تکمیلی مثل پراتیک، بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با قیمت فعلی تجهیزات و کمبود بودجه به حمایت سازمان‌ها، نهادها و خیّران منطقه نیاز داریم.

وی بیان کرد: در خصوص جذب هیات علمی در رشته‌های مورد نظر اقدام‌ خوبی صورت گرفته و پنج نفر به عنوان هیات علمی جذب شده است.

حسن حسین زاده مدیر بیمارستان فجر ماکو نیز در این جلسه اظهار داشت: نیاز اولیّه برای تصویب رشته های پزشکی و پیراپزشکی، آزمایشگاه بیوشیمی است که خوشبختانه در دانشگاه آزاد ماکو موجود است و علاوه بر این، همه دوره های دانشجویان پزشکی همراه با نظارت مربیان مجرب بیمارستان خواهد بود.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان ۱۲۳تختخوابی بوده و در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =