فرماندار: صادرات ۸۰۰ هزار دلاری محصولات دانش‌بنیان همدان ستودنی است

همدان- ایرنا- فرماندار همدان از صادرات ۸۰۰ هزار دلاری محصولات دانش‌بنیان همدان در سال گذشته خبر داد و گفت: تولید و صادارت این میزان محصولات در اوج محدودیت‌ها و تحریم‌ها ستودنی‌است.

حسین افشاری روز چهارشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان همدان اظهار داشت: بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر از جوانان دانش آموخته در قالب واحدهای فناور و دانش بنیان در این استان مشغول تولید محصولاتی هستند که در بازارهای جهانی خریدار دارد.

فرماندار همدان گفت: جامعه امروز نیازمند خودباوری، اعتماد به نفس و انگیزه بالای جوانان است و شرکتهای دانش بنیان نمونه موفقی در سطح استان محسوب می شوند.

وی اضافه کرد: همدان ظرفیت و پتانسیل های پیشرو بودن در سطح کشور را دارد و می تواند الگوی خوبی برای دیگر مناطق باشد.

افشاری دهه ۶۰ را فرصت بی نظیری برای کشور دانست و گفت: ثمرات امروز نظام اعم از فناوری، تکنولوژی، نانو و انرژی هسته ای محصول تلاش همین نسل است.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان ویژگی خاصی نسبت به دیگر جلسات دارد به طوری که بیشتر وقت متعلق به مسائل جوانان و با محوریت این قشر برگزار می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز به اهمیت تشکیل کمیسیون های ذیل ستاد ساماندهی به عنوان مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری حوزه جوانان اشاره کرد و افزود: پنج کمیته اشتغال، ازدواج، مشارکتهای اجتماعی، مسکن و اوقات فراغت جلسات مستمری با ریاست دستگاه های تخصصی برای حل و فصل مشکلات جوانان برگزار می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =