۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 83802127
۴ نفر

برچسب‌ها

ترامپ تهدید به تعطیلی شبکه‌های اجتماعی کرد

تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که علاقه‌ای فراوان به سخن پراکنی در فضای مجازی از جمله توئیتر دارد، روز چهارشنبه در پی اختلاف پیدا کردن با شبکه اجتماعی توئیتر، از طریق "حساب توئیتری" خود تهدید کرد که از دسترسی مردم کشورش به شبکه های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش ایرنا؛ شرکت توییتر ساعاتی پیش پیام های توییتری ترامپ را گمراه‌کننده خوانده و او نیز در مقابل این شبکه را به مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرده بود.

ترامپ در پیام توئیتری تازه ای نوشت: جمهوری خواهان احساس می کنند که شبکه های اجتماعی روی هم رفته صدای محافظه کاران را خاموش و از رسیدن سخنان و نظرهای آنان به مردم جلوگیری می کنند.

وی افزود: در نتیجه پیش از اینکه اجازه دهم چنین اتقاقی رخ دهد، یا با قدرت آنها را در وادار به پذیرش مقررات و عمل در چارچوب قوانین و در غیر این صورت همه آنها را تعطیل خواهیم کرد.

ترامپ افزود: ما در سال ۲۰۱۶ نیز شاهد تلاش شبکه های اجتماعی برای رسیدن به چنین مقصودی بودیم، اما موفق نشدند و شکست خوردند. ما نمی توانیم اجازه دهیم یک نسخه پیچیده تر از همان قضه دوباره رخ دهد. همان گونه که نمی توانیم اجازه دهیم رای گیری گسترده  با ای میل (پست الکترونیک) در این کشور برگزار شود،  زیرا هر کسی می تواند اقدام به تقلب، جعل و دزدی آرای مردم کند و هر کس که بیشتر تقلب کرده باشد، پیروز میدان مبارزه خواهد بود. که درست همانند عملکرد شبکه های اجتماعی است، پس هم اکنون خود را پاکسازی کنید.

به گزارش پایگاه اینترنتی ورج، شبکه اجتماعی توئیتر روز گذشته (سه شنبه) پیش از انتشار تازه ترین پیام ترامپ، برای نخستین بار با نشر ادعاهای بی‌اساس وی در این پلتفرم برخورد کرد و توئیت‌های وی را درباره رای‌گیری پستی «گمراه کننده» خواند.

توئیتر با فراهم کردن گزینه راستی‌سنجی برای پیام های توئیتری رئیس‌جمهوری آمریکا، صحت اطلاعات و ادعاهایی را که وی در اکانت توییتری خود منتشر می‌کند، زیرسوال برد.

به گفته سخنگوی توییتر، از آنجا که این توییت‌های ترامپ، حاوی اطلاعاتی گمراه کننده درباره فرآیندهای انتخاباتی بوده، برچسب گذاری می‌شوند تا اطلاعات درست درباره رای‌گیری پستی در اختیار کاربران قرار گیرد.

ترامپ نیز در واکنش‌ تندی که از وی انتظار می‌رفت، توییت کرد که این شبکه اجتماعی در انتخابات ۲۰۲۰ مداخله کرده و آزادی بیان را سرکوب می‌کند.

به گفته سخنگوی توییتر، برخورد اخیر با ترامپ در راستای سیاست جدید این شبکه اجتماعی برای محدود کردن انتشار محتواهای مخرب و گمراه کننده درباره همه‌گیری کروناست. این درحالیست که این مقررات در مورد توییت‌های پیشین رئیس جمهوری آمریکا درباره موثر بودن داروی هیدروکسی‌کلروکین در درمان بیماری کووید – ۱۹ اعمال نشده است.

                            

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =