۸۹ درصد خدمات دولتی قم به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود

قم – ایرنا – مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری قم با اشاره به توسعه روزافزون دولت الکترونیک در این استان، گفت: ۸۹ درصد خدمات دستگاه‌های اجرایی قم به‌صورت الکترونیک صورت می‌گیرد.

سید رضا موسوی روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در تالار کرامت استانداری قم، اظهار داشت: در ارزیابی‌های صورت گرفته از وضعیت دستگاه‌های اجرایی قم ازنظر ارائه خدمات دولت الکترونیک به شهروندان، ۶۸ درصد آن‌ها موفق به کسب امتیاز موردنظر شدند.

وی یادآور شد: نرخ تحقق دولت الکترونیک در قم ۹۰ درصد است و مردم هر تقاضا و یا درخواستی که داشته باشند، مطرح می‌کنند.

موسوی همچنین هدایت مردم به سمت دفاتر پیشخوان دولت برای دریافت خدمت‌های مختلف را یکی از شاخص‌های مدنظر در موضوع دولت الکترونیک قم عنوان کرد و گفت: ۶۱ درصد این شاخص محقق شده و باید با متمرکز شدن روی آن، درصد تحقق آن را امسال به دست‌کم ۸۵ تا ۹۰ درصد ارتقا دهیم.

وی بابیان این‌که در بررسی چهار مرحله اجرای دولت الکترونیک در قم، موضوع تعامل بین دستگاهی بیش از موارد دیگر موردتوجه قرارگرفته است، افزود: دستگاه‌های اجرایی استان علاقه زیادی به نقل‌وانتقال اطلاعات با یکدیگر دارند.

مدیرکل ارتباطات استانداری قم با اشاره به این‌که در همین رابطه جلسه‌هایی با دستگاه‌های خدمات رسان استان مانند شرکت‌های توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب و گاز انجام شد، افزود: در حال حاضر اتصال شرکت برق قم به سامانه اطلاعات مکانی و جغرافیایی در مرحله انعقاد تفاهم‌نامه قرار دارد، و بلافاصله پس‌ازاین انعقاد، کلیه استعلام‌های این شرکت به شیوه الکترونیکی قابل انجام است.

وی ادامه داد: تراکنش‌های استعلام شرکت گاز استان نیز که با محدودیت‌هایی مواجه بود، با هماهنگی که با تهران انجام دادیم افزایش پیدا کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: با توجه به‌ضرورت استعلام کد پُستی جهت ارائه خدمات شهرداری به شهروندان، با هماهنگی که با این نهاد صورت گرفت، مقرر شد این استعلام به‌صورت الکترونیکی صورت بگیرد.

تمدید مرخصی زندانیان تا پایان خردادماه جاری

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم نیز در این جلسه بابیان که مراکز ندامتگاهی قم در صدر جدول کشوری مبارزه با کرونا قرار گرفتند اظهار داشت: با توجه به اتخاذ تدابیر صورت گرفته از سوی شورای تأمین استان و اداره کل زندان‌های قم در موضوع مرخصی زندانیان در شرایط کرونا، هیچ‌گونه مشکلی پیدا نکردیم.

بیژن سلیمان پور با اشاره به تمدید مرخصی زندانیان تا پایان خردادماه جاری گفت: بر اساس نظر مسئولان بهداشتی و درمانی دوره مرخصی زندانیان قابل‌افزایش است.

وی بابیان این‌که برای ایام کرونا و همچنین بعدازآن طراحی یک بانک اطلاعاتی جامع در استان در دستور کار قرار دارد، گفت: با راه‌اندازی این سامانه اطلاعات مربوط به نهادها، انجمن‌ها و خیریه‌های حمایتی در دسترس قرار می‌گیرد.

سلیمان پور همچنین پیشتازی دستگاه‌های اجرایی قم در تدوین و تصویب پروتکل‌های بهداشتی را از نقاط قوت این استان دانست و گفت: بیشتر تصمیم‌هایی که در ستاد کرونای قم گرفته، توسط ستاد ملی تایید شده است، و این نشان‌دهنده اندیشه ژرف و همچنین شجاعت مسئولان قم در استفاده از فرصت‌هاست.

خطوط اتوبوس‌رانی قم ۱۰ خرداد راه‌اندازی می‌شود

فرماندار قم نیز در این جلسه گفت: هشت مسیر اتوبوس‌رانی قم که بیش از سایر خطوط تقاضای سفر داشتند، از تاریخ ۱۰ خردادماه جاری فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

مرتضی حیدری بیان داشت: بقیه خطوط نیز به‌تدریج و با توجه به تقاضای سفری که برای آن‌ها صورت می‌گیرد، فعال خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای ساماندهی کارگران فصلی و ساختمانی خاطرنشان کرد: بازدیدها به‌صورت دائم و مستمر در حال انجام است و امکانات و تجهیزات موردنیاز جهت استقرار کارگران توسط شهرداری تهیه می‌شود.

فرماندار قم در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از همکاری‌های صورت گرفته در بازگشایی صحن‌های اماکن مذهبی و عتبات مقدس این استان بیان کرد: در خصوص بسته شدن درب‌های این اماکن در زمان مقرر مشکلی نداریم و مردم به‌آرامی صحن‌ها را ترک می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =