تخصیص ۴۱ درصد اعتبارات اجرای راه‌های روستایی خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: حدود ۲۳۰ میلیارد ریال، معادل ۴۱ درصد از اعتبارات مصوب اجرای راه‌های فرعی و روستایی استان در سال گذشته، تخصیص یافت.

مهران سلماسی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه های راه سازی در محورهای فرعی استان در قالب ۵۳ قرارداد، در حال اجرا است.

وی افزود: این پروژه ها، ۵۲۱ کیلومتر طول دارد که تاکنون ۱۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سلماسی گفت: میزان اعتبارات مصوب این پروژه ها در سال ۹۸، حدود ۵۶۰ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال بود که ۴۱ درصد از آن، تخصیص یافته است.

وی افزود: در سال ۹۷، برای اجرای راه های روستایی و فرعی استان ۴۰۳ میلیارد و ۸۸۹ میلیون ریال اعتبار مصوب شد که از این میزان، ۱۷۲ میلیارد و ۳۸۱ میلیون ریال، معادل ۴۲ درصد تخصیص یافت.

سلماسی در بخش دیگر سخنان خود درباره اعتبارات اجرای پروژه های راهسازی در مسیرهای اصلی استان گفت: اکنون ۱۶ پروژه راه سازی در محورهای اصلی استان در حال اجرا است که از این تعداد، ۱۱ پروژه مربوط به شرکت زیر ساخت و مابقی مربوط به این اداره کل است.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: این اداره کل ساخت ۱۲ کیلومتر راه در محورهای اصلی را در دست اجرا دارد و در سال ۹۸،  ۲۷۸ میلیارد و۷۳۴ میلیون ریال برای این پروژه ها اعتبار مصوب شد.

وی اظهار داشت: در سال ۹۷، برای اجرای پروژه های راهسازی در محورهای اصلی استان، ۵۴ میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال اعتبار تخصیص یافت.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: پروژه های راهسازی در محورهای اصلی هم ۱۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بر اساس این گزارش طول بزرگراه‌های استان ۱۸۰ کیلومتر، راه‌های اصلی ۴۴۰ کیلومتر و راه‌های روستایی حدود چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =