هیچ نقطه‌ای از استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونا نیست

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: هیچ‌ نقطه‌ای از این استان در وضعیت قرمز بیماری کرونا نیست و شرایط در سایه نظارت‌ بر فاصله‌گذاری اجتماعی و برنامه‌های موثر سلامت روز به روز بهبود می‌یابد.

سید «علی آقازاده» روز چهارشنبه در جمع اصحاب رسانه در اراک افزود: این استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا در رتبه بیستم کشور قرار دارد و این مهم در شرایطی است که نخستین روزهای شیوع کووید ۱۹ استان مرکزی وضعیت قرمز داشت و در سایه راهبردهای هدفمند بهداشتی اکنون سه شهر زرندیه، تفرش و شازند از توابع این استان به وضعیت سفید رسیده است.

وی بیان کرد: ارزیابی‌های بهداشتی حاکی از آن است که سایر کانون‌های جمعیتی استان مرکزی نیز وضعیت پرریسک ندارند و شرایط زرد کنونی در استان با تداوم مراقبت‌ها و برنامه‌های اعلام شده ستاد ملی مقابله با کرونا رو به بهبود دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: این استان در زمینه مقابله با ویروس کرونا روزهای باثباتی را طی می‌کند و این مهم با توجه و رعایت خوب نکات بهداشتی از سوی مردم و تلاش مسئولان و کادر درمانی استان مرکزی محقق شده است که جای تشکر دارد.

آقازاده تصریح کرد: بیمارستان ولیعصر (عج) و امام خمینی (ره) اراک در وضعیت سفید قرار گرفته  و تنها چند بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خوانساری اراک هنوز مراحل درمان و وضعیت بستری را تجربه می‌کنند.

وی عنوان کرد: در شهرستان‌های ساوه و دلیجان نیز تنها یک مرکز برای بستری بیماران مبتلا به کرونا فعال است که تعداد افراد بستری در آن‌ها کمتر از ۱۰ نفر است.

استاندار مرکزی اضافه کرد:  آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی به نسبت میانگین کشور کمتر است اما این به آن معنی نیست که کووید ۱۹ مهار شده و مردم باید همچنان به نکات بهداشتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و نخستین نمونه مثبت ویروس کرونا در این استان اول اسفندماه ۹۸، پس از قم به ثبت رسیده است.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =