امیدواری سخنگوی فدراسیون از آغاز مسابقات کُشتی در موعد مقرر

تهران - ایرنا - سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: برنامه‌های تیم ملی و مسابقات پیش‌رو با حضور اعضا کادر فنی تدوین شده و البته آغاز این برنامه‌ها منوط به مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش است و فعلا حدس ما این است که مسابقات در موعود مقرر برگزار خواهد شد.

«محمدابراهیم امامی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص برنامه‌های تیم ملی و مسابقات لیگ و قهرمانی کشور به عنوان مرحله نخست چرخه انتخابی تیم ملی، افزود: همه این موارد و شروع فعالیت کشتی، بستگی به کاهش ویروس کرونا و خطرات شیوع ناشی از این ویروس و همچنین گرفتن مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش دارد و از همه مهمتر حفظ سلامتی کشتی‌گیر، کادر فنی و همچنین عوامل برگزار کننده مسابقات است.

وی یادآور شد: جلسه‌ای با حضور مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد، «محمد بنا» سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی و «سیدجلال عسگری» دبیر فدراسیون در خصوص تاریخ آغاز مسابقات در سال المپیک و چرخه انتخابی تیم ملی برگزار و مقرر شد که لیگ از ابتدای مرداد به مدت 2 ماه برگزار و 2 هفته پس از آن و در نیمه دوم مهر مسابقات قهرمانی کشور بر مبنای چرخه انتخابی تیم‌های ملی برگزار شود و همچنین تاریخ آغاز جام تختی نیز تعیین شد. البته برگزاری این رقابت‌ها مستلزم کاهش شیوع ویروس کرونا و مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش است و چنانچه محقق نشود قاعدتا برنامه‌ها دچار تغییر و تحول خواهد شد و با برگزاری جلسات باید در مورد تاریخ‌های جدید تصمیم گیری کنیم.

امامی تصریح کرد: در حال حاضر ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش، مجوز فعالیت باشگاه‌ها در مناطق سفید و برخی رشته‌های خاص که شامل 30 رشته ورزشی می‌شود را صادر کرده، اما کشتی به دلیل آنکه رشته پرتماسی است و برخورد فیزیکی دارد، این مجوز را دریافت نکرده است. این ستاد به صورت پلکانی و به صورت مرحله به مرحله به رشته‌های دیگر مجوز فعالیت را خواهد داد و البته این در شرایطی است که خطر نداشته باشد و شاهد کاهش شیوع ویروس کرونا در شهرها باشیم تا با رعایت اصولی و مسایل بهداشتی تمرینات آغاز شود.

وی گفت: در حال حاضر هیچگونه فعالیت در رشته کشتی در کشور وجود ندارد و ملی‌پوشان به صورت جداگانه و به صورت شخصی تمرین می‌کنند.

وی با اشاره به ارایه پیشنهادات فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی برای برگزاری مسابقات با رعایت مسایل و پروتکل‌های بهداشت خبر داد و تصریح کرد: البته شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف متفاوت است و در برخی کشورها به حداقل رسیده و چنانچه اتحادیه جهانی تایید کند با رعایت مسایل بهداشت، کشتی به فعالیت خود ادامه دهد و ضمن آنکه اتحادیه جهانی از پیشنهاد فدراسیون کشتی استقبال کرده و قرار شده که بررسی لازم را داشته باشد.

امامی بیان داشت: فدراسیون کشتی این پیشنهاد را با برگزاری جلسات مختلف با کارشناسان و متخصصان و پزشکان و کمیته پزشکی فدراسیون تدوین کرده که گام مثبت برای آغاز دوباره مسابقات کشتی در جهان می‌تواند باشد. کشورمان پیش از این نیز برای حفظ و بقای کشتی در المپیک پیشگام بوده و یک بار دیگر نشان داده که از نظر عملی نیز می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =