سردار جلالی:تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی ضروری است

تهران- ایرنا- رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به مناسبت آغاز به‌کار یازدهمین دوره مجلس اعلام کرد: تدوین قوانینی جهت ارتقای دفاع غیرنظامی کشور در راستای صیانت از زیرساخت‌ها و دارایی‌های حیاتی کشور و حفاظت از مردم ضروری است.

به گزارش سازمان پدافند غیرعامل کشور، سرتیپ پاسدار «غلامرضا جلالی»  روز چهارشنبه به مناسبت آغاز به‌کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیامی صادر و هفت محور کلیدی جهت ورود خانه ملت به حوزه‌های پدافند غیرعامل مطرح کرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: مجلس شورای اسلامی به عنوان خانه ملت و محمل تجلی رای و اراده عمومی در نظام مردم سالاری دینی دارای نقشی محوری و بنیادین است.

جلالی خاطرنشان کرد: تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آن از سوی دستگاه‌ها، دو وظیفه اصلی این نهاد مهم است که اهمیت آن سبب شده بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، رأی مردم را میزان و مجلس را در راس همه امور قلمداد کند.

درک اهمیت پدافند غیرعامل در پساکرونا دوچندان شده است

جلالی یادآور شد: درحوزه پدافند غیرعامل نیز نقش و جایگاه مجلس با اختیار تصویب قوانین و نظارت بر اجرا می‌تواند بسیار اثرگذار و کارگشا باشد. به ویژه در شرایطی که جهان با مواجه شدن با تهدیدات ناشی از شیوع کرونا اهمیت و ضرورت رویکردهای پیش‌بینی، پیشگیری و پیش‌کنشگری و به تعبیر جامع‌تر پدافند غیرعامل را دوچندان درک کرده است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن تبریک به نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ۷ محور مهم پدافند غیرعامل که نیاز به توجه ویژه مجلس یازدهم دارد، اشاره کرد.
 وی  خاطرنشان کرد: نظارت بر اجرای دقیق قوانین و الزامات موجود در حوزه پدافند غیرعامل از سوی دستگاه‌های اجرایی به ویژه ماده ۵۸ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، تدوین قوانین جهت ارتقای دفاع غیرنظامی کشور در راستای صیانت از زیرساخت‌ها و دارایی‌های حیاتی کشور و حفاظت از مردم،  تدوین قوانین جامع در حوزه مقابله و مهار تهدیدات نوین CBRN به ویژه بازنگری در ساختار دفاع زیستی کشور، حمایت قانونی از توسعه فناوری و صنایع بومی پدافند غیرعامل با تأکید بر طراحی و تولید داخلی و نظارت بر به کارگیری فناوری‌های وارداتی در زیرساخت‌های حیاتی باید همواره در دستور کار مجلس باشد.

جلالی یادآور شد:  حمایت قانونی جهت تکمیل شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از مهمترین بسترهای ارتقای بازدارندگی و کاهش تهدیدات و آسیب‌پذیری‌ها در حوزه سایبری، بازنگری در قوانین مربوط به رگلاتوری فضای سایبری به ویژه در حوزه شبکه‌های اجتماعی با رویکرد صیانت از کلان داده‌ها و امنیت اطلاعات عمومی و خصوصی،  حمایت قانونی جهت خارج کردن تاسیسات پرخطر از شهرها و مراکز جمعیتی، راهبرد ارتقای استحکام و تاب‌آوری ملی باید در دستور کار مجلس باشد.

رییس پدافند غیرعامل کشور، ضمن تبریک مجدد آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اعلام می‌دارد سازمان پدافند غیرعامل کشور امید دارد این مجلس با درنظر گرفتن رویکرد جهادی و انقلابی و منطبق بر الزامات پیشرفت در گام بلند دوم انقلاب اسلامی، با تعامل و هم افزایی دوجانبه بتواند اقدامات موثری در راستای راهبرد ارتقای استحکام و تاب‌آوری ملی و در نهایت قوی شدن ایران عزیز اسلامی به ویژه در تدوین قانون احکام برنامه هفتم توسعه کشور سامان دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =