گسل مشا برای پایتخت یک تهدید است

تهران- ایرنا- رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به زمین لرزه دقایق قبل در محدوده گسل مشا شهرستان دماوند اعلام کرد: این گسل تهدیدی برای تهران است.

«رضا کرمی محمدی» روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: گسل مشا در حال تکان خوردن است که البته در برخی مواقع حس می شود و در برخی مواقع نیز اصلا حس نمی شود.

وی افزود:‌ در صورت فعال شدن گسل مشا شدت زلزله تا ۷ ریشتر قدرت خواهد داشت که این گسل می توان تهدیدی برای فعال شدن گسل های تهران به ویژه در مناطق شمالی و غربی باشد.

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه شدت زلزله دقایق قبل به حدی نبود که بخواهیم در آماده باش قرار بگیریم تاکید کرد: شهروندان همیشه باید آمادگی خود را در برابر زلزله افزایش دهند چرا که ما در ناحیه لرزه خیز قرار داریم و هر لحظه امکان وقوع زمین لرزه است.

به گفته وی، همانطور که با کرونا مدتی است که در حال زندگی کردن هستیم باید با زلزله نیز زندگی کنیم و در این زمینه باید اقدامات و آمادگی خود را بالا ببریم.

کرمی محمدی به شهروندان توصیه کرد که به هنگام وقوع زمین لرزه خونسردی خود را حفظ کرده و به نقاط ایمن منازل پناه ببرند و از تردد با آسانسور و راه پله ها خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، حوالی ساعت ۱۳ و ۴۱ دقیقه ظهر امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۴ ریشتر استان تهران را لرزاند؛ شدت این زمین لرزه در شرق استان بیشتر بود و مردم شهرستان های دماوند، پردیس، شمیرانات، رودهن و ساکنان پایتخت این زمین لرزه را احساس کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =