۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83801802
۰ نفر

برچسب‌ها

جزئیات بازگشایی برخی از اصناف استان یزد اعلام شد

یزد- ایرنا -سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد گفت: در جلسه کمیته تطبیق ستاد استانی مقابله با کرونا، نحوه فعالیت مجدد برخی از اصناف مورد بررسی قرار گرفت و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی لازم در این رابطه تاکید شد.

‌فخرالسادات خامسی با اشاره به ضرورت اجرای مصوبات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: تصمیمات ‌گرفته شده در این ستاد به منظور حفظ سلامتی مردم استان و ایجاد و حفظ آمادگی برای مقابله با شیوع ویروس کروناست.
وی گفت: همه مراکز بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند از ۶ خرداد ماه سال جاری با ۵۰ درصد ظرفیت‌، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ممنوعیت پذیرش افراد زیر ۱۵ سال فعالیت خود را در سطح استان آغاز کنند.
‌به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، وی با بیان اینکه مجوز فعالیت پارک‌های بازی با ۵۰ درصد ظرفیت و فقط ویژه وسایل بازی انفرادی نیز صادر شده است، اضافه کرد: تا اطلاع ثانوی تمام بازی‌های جمعی نظیر استخرهای آبی، ‌حوضچه های توپ، ‌سرسره های بادی و تونل در استان یزد تعطیل خواهند بود.
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان  یزد در رابطه با نحوه آغاز به‌کار مراکز عرضه مواد غذایی، ‌خاطرنشان کرد: رستوران‌ها، اغذیه فروشی و فست فودها هم می‌توانند با دو سوم ظرفیت و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کنند.
وی صدور مجوز فعالیت قهوه‌خانه ها، ‌کافه تریاها و کافی شاپ‌ها بدون ارائه هرگونه مواد دخانی به ویژه قلیان و با ۵۰ درصد ظرفیت را از دیگر مصوبات کمیته تطبیق ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد.

خامسی افزود: ‌بنابر مصوبه این کمیته برگزاری هرگونه مراسم جشن، عروسی و ترحیم در همه تالارها، رستوران ها، سالن های پذیرایی و سایر اماکن مربوطه روباز و ‌مسقف استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: ‌فعالیت تمامی اماکن ورزش‌های آبی،‌ استخر، ‌جکوزی و شنا و رشته‌های ورزشی که نیاز به مبارزه تن به تن و تماس و مواجه افراد با یکدیگر دارند، تا اطلاع ثانوی و زمان ابلاغ دستورالعمل کشوری ممنوع است.
خامسی ادامه داد: پیرو درخواست نمایشگاه های تجاری بین‌المللی منطقه‌ ‌یزد، بازگشایی این نمایشگاه با اولویت ‌برگزاری نمایشگاه های تخصصی از ابتدای تیرماه سال جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون عرضه هرگونه مواد غذایی در ‌کنار نمایشگاه، پس از تهیه و ابلاغ پروتکل های بهداشتی و تایید و موافقت مرکز بهداشت شهرستان بلامانع است و مسئولان نمایشگاه ملزم به نصب بنرهای آموزشی برای عموم مردم هستند.
رییس کمیته تطبیق ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد افزود: تمام کارگاه های قالی بافی غیرخانگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اخذ تاییدیه کتبی از مرکز بهداشت شهرستان مربوطه مجاز به فعالیت می باشند.
سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان تاکید کرد: در همه واحدهای صنفی استان فعالیت افراد دارای علائم بیماری و یا مبتلای قطعی به ویروس کرونا ممنوع ‌است و ادامه فعالیت آنها بعد از بهبودی کامل و مطابق با پروتکل های وزارت بهداشت و درمان، امکان پذیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =