امام جمعه یزد: سنت‌های نیکوی دوران کرونا تقویت شود

یزد- ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: بیماری کرونا، رویکرد مردم در بسیاری قضایا به خصوص در بخش اقتصادی و مخارج زندگی را تغییر داد و خیلی از سنت‌های خوب تقویت شد که باید این رویه تداوم داشته باشد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری روز چهارشنبه در جمع مسوولان مدارس علمیه استان افزود: علاوه بر تغییر سبک زندگی در مسائل فرهنگی و اقتصادی، در امور دینی نیز توجه مردم به دین، خدا و عظمت خالق بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: در شرایط خاص کرونا و شیوع این بیماری منحوس، مردم به خوبی فهمیدند که دنیای بدون معنویت ارزشی ندارد و باید همواره در مسیر ارزش‌های معنوی و انسانی و کمک به مردم و نیازمندان جامعه حرکت کنند.

امام جمعه یزد اظهار کرد: تحولی که به خاطر شرایط خاص کرونا در اهداف ، برنامه‌ها و رویه‌های مردم به جود آمد باید همواره در زندگی آینده، سرمشق قرار گیرد و برکات آن تقویت شود و از مسائل و مشکلات عبرت گرفت .

ناصری یزدی به  سنت و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در کمک به دیگران اشاره کرد و یادآور شد: مردم مومن و ولایتمدار با پیروی از ائمه اطهار (ع) در طرح کمک مومنانه مشارکت خوبی از خود نشان دادند.

وی گفت: کرونا در کنار همه مسائل، چهره واقعی نظام‌های سلطه‌گر در قبال مردم خود و دیگران را نشان داد که آنها به رغم تمام شعارها هیچ وقت به اصول اخلاقی و انسانی پایبند نیستند.

پنج هزار طلبه در ۴۴ مدرسه علمیه یزد تحصیل می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =