انتقال پادگان‌ها از درون شهر شیراز، در انتظار تصمیم کارگروه مشترک

شیراز-ایرنا-رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کارگروهی مشترک متشکل از اعضای این شورا،مدیران شهری و تصمیم‌گیران ارتش به منظور توافق نهایی برای انتقال پادگان‌ها از درون این کلانشهر تشکیل شده است.

نوذر امامی چهارشنبه در حاشیه یکصد و چهاردهمین جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری با موضوع بررسی پروژه انتقال پادگان‌ها که با حضور جمعی از اعضا، مشاوران کمیسیون و کارکنان شهرداری برگزار شد، گفت: کارگروهی مشترک با حضور نایب رئیس شورای شهر با عنوان رئیس کمیته، معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز با عنوان دبیر و هماهنگ کننده کمیته، سرهنگ رضایی امیر ارتش، معاون حقوقی و معاون املاک شهرداری و تعدادی از مشاوران کمیسیون جهت توافق نهایی با ارتش تشکیل شده و نتیجه در اسرع وقت به کمیسیون تلفیق ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: در چند سال گذشته که موضوع خروج پادگان‌ها اولویت دولت نبود، تکالیف مدیریت شهری نیز در عمل بر زمین مانده بود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: در نقشه‌ای که به‌تازگی با ابتکار معاونت شهرسازی و معماری طراحی شده است، امکان توافق برد-برد برای آزادسازی اراضی پادگان‌ها فراهم شده است به‌طوری‌که با ایجاد کاربری‌های خدماتی در بخشی از این اراضی با هدف تامین منابع برای تملک زمین‌ها، امکان انتقال مالکیت اراضی به شهر فراهم می‌شود.

امامی با اشاره به شرایط مثبت کنونی در مجموعه ارتش و شهرداری اضافه کرد: انتقال پادگان‌ها علاوه بر افزایش سطوح فضاهای شهری و خدماتی در مجموعه شهر شیراز، سبب تقویت بنیه دفاعی ارتش نیز می‌شود که بر مبنای منویات فرماندهی کل قوا است.

این موضوع در جلسه گذشته کمیسیون تلفیق شورا نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تصمیم‌ نهایی در خصوص انتقال پادگان‌ها پس از بررسی در کمیسیون شهرسازی و معماری شورا اتخاذ شود.

انتقال پادگان‌ها از شیراز نزدیک به چنددهه موضوع بحث بوده و هر بار وعده هایی داده شده یا مشکلاتی برای انتقال مطرح شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =