کشف بیش از ۸۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: ۸۷ میلیارد و ۲۲۷ میلیون ریال کالای قاچاق طی ۲ ماه نخست امسال در مرزهای این استان کشف و ضبط شد که ۱۱ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

سردار یحیی حسین‌خانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مبارزه بی امان با پدیده شوم قاچاق یکی از اولویت‌های مرزبانی است، اظهار داشت: در این مدت ۳۳۱ مورد عملیات در مرزهای استان منجر به کشف کالاهای قاچاق شده است.

وی سیگار، البسه، لوازم آرایشی و بهداشتی، احشام، زیورآلات، کیف و کفش را از جمله کالاهای کشف شده عنوان کرد و ادامه داد: در این مدت ۸۶ قاچاقچی دستگیر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد کمتر است.

وی بیان کرد: در ۲ ماه نخست امسال، ۳۴ دستگاه انواع خودرو از قاچاقچیان کشف شده که در این خصوص نیزشاهد کاهش ۷۱ درصد هستیم.

وی اضافه کرد: در این مدت ۵۲۰ میلیون ریال ارز خارجی کشف شده است.

فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی افزود: ۹۶۷ کیلومتر نوار مرزی در این استان وجود دارد که شبانه روزی با دوربین‌های دید در شب و تجهیزات مدرن پایش و کنترل می‌شود.

سردار حسین‌خانی گفت: در این مدت ۱۰۲ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ریال اقلام بهداشتی توسط مرزبانان در بین مرزنشینان توزیع شده است.

به گزارش ایرنا ۹۶۷ کیلومتر از مرزهای ایران با سه کشورهای همسایه شامل عراق، ترکیه و جمهوری‌نخجوان در محدوده آذربایجان‌غربی قرار دارد و مرزبانان غیور جمهوری اسلامی در جهت حفاظت از این مرزها به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =